• 8 senemi gecirdigim icindeyken cikmak icin $imdi ise geri donebilmek icin yalvardigim mekan.
  • laz mudure sahip okul.
  • bir zamanlar orada müdürlük yapmış ve bir şehir efsanesi haline gelmiş yetgin togay ile özdeşleşen okul.
    "okula internet getirmek yasak, ararım üstünüzü! çıkarın internetleri" sözleriyle öğrencileri tarafından asla unutulmayacaktır bu kişi.
  • 02mezunlarından biri olarak aklımdan hiç silinmeyen anılara wesile olan okulum..
    yetkinin "evladim kirpi bugün okula giremeyeceksin!" lafı, jöleye yağlı boya demesi... geri geri giderken voleybol direğine çarpıp arabayı haşat etmesi sonucu voleybol direklerini kaldırması.. sürekli yasin efendi diye etrafta koşturması.. odasına neden çağırdığını unutması..

soora ders ortasında halay çekerek sınıftan tüymemiz(!).. hocalarla sürekli kafa bulmamız sonunda sürekli ağlayıp müdüre şikayet etmeleri sonrasında sürekli dersi kaynatmamız..

not:yetkin şuan nerede olduğu tam bi muamma..
    caco'nun pertevniyal'de olduğunu biliorum we hala aynı tümayı kullanıomuş ama ciltletmiş.. ;) we şuan ki müdür okulu düzeltmiş bayağı güzelmiş..
  • efenim fkgalın 2002 mezunu olarak yetkin'in okulu terk-i diyar eyleyişini göremediğimiz için büük bi yas içerisindeyiz veya deydik. lakin şu an mevcut olan müdürün eski amal müdür yardımcısı olup elinin yetkin kadar hafif olmadığnı bildiğmizden içimizi küçük de olsa bi sevinç kaplamakta. yeni müdür denilen zat oldukça huysuz olup dediğim dediktir iki kere amalda muhattap olmak zorunda kaldığım üzere.. allah kolaylık vere mezun olmaya çalışanlara.
  • öğrencileri, mezunları hatta öğretmenleri tarafından bile isminin kısaltması ile anılan, okulum.

yani demek istiyorum ki; (bkz: fkgal)
  • 02 mezunlarından biri olarak hayatımın en güzel ve en kötü yıllarını yaşadığım , önünden geçerken kafamı çevirip bakmadan yapamadığım, en tiksindiğim ve en sevdiğim insanlarla tanıştığım, adı geçince bile hemen hislenip binbir tane anıya daldığım, unutamadığım ve sanırım hiçbir zaman da unutamayacağım şeyler yaşadığım, son halini gördükçe içimin acıdığı, dersler sırasında kısmen boş olan kasvetli koridorları travmatik etkilere yol açabilen, bazı insanların kendisinden önceki ve kendisinden sonraki mükemmel eğitim hayatları arasında açık bir yara gibi sırıtabilen okulum.

+ bomba öğretmen kadrosuyla ve bomba karakterleriyle nice bomba öğretim yılları geçiren efsanevi okul...

+ yüksek dozda öğrenci anarşisinin mekanı...

+ yetkin togay'ın "biz tuvaletleri temizliyoruz, siz içine sıçıyorsunuz" sözlerini hala en karanlık kabuslarımda duyarım...*

+ yangın hortumlarıyla yapılan su savaşlarıyla ıslanmış, eğitim, öğretim ve muharebe yeri...

+ bu su savaşlarından birinden sonra, okulun çılgın bakiresi; şerife hocanın odasına sırılsıklam ve üzerimde yalnızca pantolon ile daldığım* yegane mekan...**

+ dönemimizdeki neredeyse tüm kızların benden hoşlanmasını sağlayarak bir rekora imza attığımı düşündüğüm okul...**

+ müdürünün, voleybol direkleriyle arasında kan davası olabilen tek yer ya...var mı daha ötesi?!

+ müdürünün öğrenciler okuldan kaçmasın diye okulu çevreleyen demirlere gres yağı sürdüğü, o da işe yaramayınca, demirleri 1-2 metre yükselterek mekanı tam anlamıyla hayvanat bahçesine çevirdiği tek okuldur herhalde...

+ ortamın hiçbir okulda olamayacak kadar hem entrikalı hem de sıcak olduğu yer...

+ öğretmen kaçırma dalında, milli eğitim bakanlığına ismini altın harflerle yazdıran nadide okul...

+ dersi kaynatmak için halay çekerek tuvalete gidilen; bu sırada günlük, olağan tuvalet baskınları için giden öğretmenin de bize ayak uydurarak halay başı olmasıyla asla unutulmayacak anların yaşandığı yegane mekan...

+ okuldaki en yakın dostumla, mezun olduktan uzun süre sonra sevgili* olduğum, bizi birbirimize bağlayan, belki de ilişkimizin temellerinin atıldığı yer...

+ okulumuzun demirbaşı yasin efendinin "geliyorum müdür bey" nidaları hala kulağımda...

not: yetkin togay'ın fkgal'den ayrıldıktan sonra pertevniyal'de müdürlük yapmakta olduğu söylentilerinin palavradan ibaret olduğunu kaynaklarım sayesinde öğrenmiş bulunuyorum. yapmayın, etmeyin...yetkin ve pertevniyal ha? hıh*
  • (bkz: fkgal)
  • sefaköylü çingenelerin ba$ibo$ biraktiklari atlarinin bahçesinde ve çevresinde otladigi hatta çiftle$tigi, ögrencilerin kiyafetleriyle ilgilenmeyi disiplin sayan insanlarin yöneticilik yaptigi, derslerin yarisinin bo$ geçtigi bir okuldu, vakt-i zamaninda. $imdi de öyle midir bilmiyorum ama lise ögrenimimi çok zayif yapmama sebebiyet verdigi için içten içe nefret ettigim ama arkada$liklarini ve basket maçlarini çok özledigim okul, eski okulum.
  • resmi sitesi http://www.fkgal.k12.tr/ olan anadolu lisesi.
hesabın var mı? giriş yap