• tek tip olmaktan daha iyidir kesinlikle...
  • diplomat çocuğuyum ben. çocukluğum bunun tam tersini yapmaya çalışarak geçti. hiç bir zaman farklı olmaya çalışmadım; benzer olmaya, araziye uyum sağlamaya çalıştım. sonra insanlarla, çevreyle kurduğum bağlar periyodik olarak silinip gitti. hiç bir şeyin kalıcı olmadığı bir hayatta, bir süre sonra ne insana ne mekana duygusal yatırım yapmama alışkanlığı ediniyor insan.

şu twitter, instagram çılgınlığını bu nedenle pek anlayamadım herhalde.
  • bu hastalığa sahip kişiler (bkz: muharrem ince)'nin hedef kitlesidir.
  • herkesten farklı olmak için özel bir çaba gösterme durumudur. bir hastalık olarak kabul edilebilir.
  • beni en cok gulduren hastaliktir gerci hastalik demek dogru mu bilmiyorum egilim diyelim.

sosyal medya, sokaklar "farkli olmaya calisan ayni"'larla dolu. gercekten ozgun hic kimse tanimadim ama kendini acayip farkli ve ozgun zanneden onca insan tanidim kendim dahil. hepimiz cok farkli oldugumuzu dusunuyor gidip ayni seyleri tercih ediyoruz bir guruhtan farklilasip ayrilirken diger guruhun uyesi oluyoruz ister istemez, o zaman mutlak farklilik asla mumkun degildir.
  • çok normaldir. herkes kendisinin çok farklı olduğunu düşünür. belki de öyledir. belki de herkes çok sıradan ve önemsizdir.

--- spoiler ---

american beauty'deki sarışın kızımız ne kadar güzelliğini ön plana çıkarıyor gibi gözükse de onun daha çok önemsediği başka bir şey vardır. herkesin bilmesi gereken bir şey... diğer karakter onu yaralamak belki de sadece doğruyu söylemek için sıradanlığını yüzüne vurur. güzel karaketimizinse hayatta en çok korktuğu şey budur; sıradan olmak, herkes gibi olmak, aslında çok da öneminin olmaması. bu düşünce onu deli eder, ağlatır. çünkü o farklı olmalıdır, tüm dünyada o biriciktir. herkes bunu bilmeli ve ona değer vermelidir. belki beklentisinde haklıdır. belki de kendisine ilgi duyan bir avuç insan dışında o da dünyaya gelip gidecek olan milyonlarca insandır sadece biridir. daha fazlası değil.

--- spoiler ---
  • herkesin özünde farklı olduğunu düşünmesi durumudur. hastalık olarak görmüyor, bilakis hoş bir şey olduğunu düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap