şükela:  tümü | bugün
 • facebook hastalıgını pekistirmek icin üretilmiş oyunlar serisinden bir oyun. oyunun teması adındanda anlasılacagı üzere ciftlik, ciftci, tarla, ekip-biçmedir. her yeni levelda yeni seyler acılmaktadır. sistemi ise söyledir, tarlanıza cilek ektiniz diyelim 4 gercek saat sonra hasat yapmanız gerekmektedir. 4 saat sonunda bir süre çilekleriniz boynu bükük sizi bekler daha da gelmezseniz solar gider. (ogametribi)

  ayrıca arkadaslarınıza hayvan, agac hediye edebilir, dekorasyon ve bine sekmelerinden ciftliginizi güzellestirebilirsiniz.
  her facebook oyunu gibi bu oyununda max ömrü 2 haftadır.
 • facebook'daki onlarca tarla temalı oyunlardan birisidir. oyunun püf noktası sabırlı olmak ve 2-3 günde yetişen, kar getiren sebzeler yetiştirmektir. ayrıca tohum ekerken , yetişme zamanı dikkat alınıp sebzelerin kurumasının önüne geçilmelidir. örneğin yatmadan önce çilek ekilmemelidir. onun yerine 1 günlük fasulye, 2 günlük patlıcan veya 3 günlük buğday tohumu ekmek daha mantıklı olacaktır.

  (bkz: evde otururken kafayı yemek)
 • müzikleri yanılmıyorsam adventure island oyunundan çalıntıdır.
 • hayatımı altüst eden oyun
  2 gün sonra patlıcanlarım olcak ama ben bilgisayardan uzak bi yerde olacağım ve o yüzden şimdiden strese giriyorum, üzülüyorum falan, ayrıca çok az param var marketten üç beş buğday tohumuyla biraz çilek alabildim, ziraat bankası falan yok mu kredi alsak?
  valla çiftçilik zor iş, bir de tribe girdim karadenizli kadınlar gibi hissediyorum kendimi, şimdi ben tüm gün tarlada çalışırken kocam pavyonlarda rus karılarla mı gezecek, bunları düşünmeden girdim bu oyuna
  ha bi de markette sera naylonu satılmıyor mu, alsak da daha çabuk mahsül toplasak
  işte bu tip sorularla beyni meşgul eden strese sokan illet bir oyundur farmville, uyuşturucu gibidir, başlamadan evvel düşünmek lazım.
 • kullanıcı sayısının artması sonrası sık sık hata vermeye başlayan application'dır
 • oyundaki yetiştirilebilen sebzelerin karlılık sırasına göre dizlimi şöyle başlamaktadır:

  biber, pirinç, balkabağı, çilek,.. (birim zamanda kazancın en yüksek olandan düşüğe doğru gitmektedir)

  ayrıca experience olarak bakıldığında da yukarıdaki dörtlüden pirinç, balkabağı ve çilek, ekim yapılırken 1 experience kazandırırken, biber 2 experience kazandırır.
 • tavukların boyutu değişiyor bu oyunda. az sola koyarsan normal de, milim ileri koyarsan civciv gibi duruyorlar. genel olarak çiftlik sınırında oluşuyor bu durum.
 • raspberry yüzünden maraba gibi çalıştığım oyun..hayır o kadar ağaç var işim bitince gidiym gölgesine yayıliym diyorum o da yok..

  not: harranlıyım..
 • oyuna arkadaşlarınızı üye yaptıkça tarlanızı büyütebileceğiniz bir oyun. standart tarla 12x12 olarak size veriliyor. oyuna 8 kişi kazandırıp 10.000 para verince 14x14 oluyor 10 kişi kazandırıp 25.000 para verince 16x16 oluyor ve böyle devam edip gidiyor. şehir hayatından sıkılmış facebook cengaverlerinin oyunu.
 • normal hayatta üç kuruş paranın bile hesabını yapamayan beni bir haftadır ektiğim çileğin, enginarın ne kadar kar getireceğini hesaplar hale getirmiş, insanı aptala çeviren facebook oyunlarından biri.