şükela:  tümü | bugün soru sor
 • felan sözcüğü iğrenç bir sözcüktür.kullanan kişi her cümlenin sonuna felan getirir
  işte geziyoruz felan.. sonra ahmetleri gördük işte naber felan..
  genelde kızlar kullanır.
  kusturur adamı.söyleyeni öldürmek vaciptir
 • en sinir oldugum sozuklerin basında gelir. resmi olarak varkıgını sorgulamamış olmama ragmen, sorgulamadan sonra bile varlıgını kabul edemeyecegim yegane sozcuk
  (bkz: falan)
  (bkz: filan)
  (bkz: falan filan)
 • siradan kendi halinde bir kelimeyken sadece tek bir harf degisikligi yapilmasi sonucu anlasilmaz ve aciklanamaz derecede antipatiklesen, telaffuz edildigini duyanlarin tuylerini diken diken eden kelime.

  kelimeyi bu mutasyon gecirmis haliyle kullanmayi uygun bulan talihsiz insanlar, acaba bunu her soylediklerinde cevrelerinde basgosteren sessiz dehset ve onlara yonelik bastirilmaya calisilan ama engellenemeyen nefret ve tiksinti duygularinin varligindan haberdarlar midir?! bazen az once "..." demis o talihsiz kisinin yuzune bakip ben de uyandirdigi psikopatca duygularin farkinda olup olmadigini anlamak icin yuzundeki masum ifadeyi umutsuzca incelerim. "niye "...", niye "..." dedin, niye "..." bu kadar sinir bozucu igrenc bir kelime, ben de ne tur bir psikolojik sorun var da bu kelimeye tahammul edemiyorum, ben deli miyim " diye baslayip giden dusunceler zincirinde kaybolurum...ta ki o soylemeye bile dayanamadigim kelime bir baskasi ya da sik sik olabilecegi gibi ayni kisi tarafindan tekrar kullanilana kadar...

  (bkz: bu iskenceyi haketmek icin naptim ben)
 • söyleyen herkesi taramalı tüfekle tarama isteğini içimde büyük dozda uyandıran iğrenç kelime..
 • diyelim ki birinden hoşlanma potansiyeli gördünüz kendinizde, ama adam laf arasında bu kelimeyi kullandı. hop, gitti olasılık, adam uzayın derinliklerinde kayboldu. hayat zor işte böyle.
 • beni cok buruk duygulara surukleyen, yapis yapis bir kelime.
  olur da kisi konusmanin bi yerinde felan derse mesela, hic acimam, cevap da vermem. yuzumu burusturur, doner kicimi giderim.
 • felan, şarz , yane, eylence, döğmek ve bebeyim diyen babam olsa tanımam. demeyiniz dedirtmeyiniz. meşe odunuyla dövmek caizdir. yapabilirsiniz ısrar ederse.
 • tiksindirici bir kelime.

  falan 'a felan diyen , sarj 'a sarz der.
 • önyargılardan nefret eden ve elinden geldiğince, insanları yargılamamaya; herkesi olduğu gibi kabul etmeye çalışan bir insan olan şahsımı bile deli eden kelimedir. bir harf yüzünden, bir insana böcek muamelesi yapılır mı? evet, yapılır. cümlenin anlamını değiştirmeyen bir kelime yüzünden, bir insan hiçe sayılır mı? evet, sayılır. felan diyen insan, her şeye müstahaktır. bak, yazarken bile kötü oluyorum!