• demir eksikliği tedavisinde kullanılan; hamilelikte 8 ay kadar günde 2-4 şişe; normal tedavide 1-2 haftada günde 1 tane verilen; şişede satılan ve tadı çilek şurubuna benzeyen sıvı ilaç. diyare ya da konstipasyon yapabilir; dikkat. (bkz: ben doktor değilim)
  • (bkz: abdi ibrahim)
    (bkz: italfarmacco)
  • çocukların ulaşamayacakları yerlerde saklanması gereken, minik cam şişelerdeki oral solusyon.
  • berbat bir tadı olduğundan ve yemeklerden önce içildiğinden dolayı sütle karıştırılarak içilmesi uygun olan şurup.folik asit eksikliğinin tedavisi için önerilir.flakonlardan içildiği için farkında olmadan doz aşımı gibi durumların oluşmasını engellemektedir.
  • süt, demir emilimini azalttığı için sütle beraber alınmaması gereken ilaçtır.
  • prospektüsünde "süt ve yumurta ile kullanılması halinde demirin emilimi engellenir" yazar. emilimini arttırdığı için doktor yemeklerden önce portakal suyu ile içilmesini öneriyor.

kullananlara mutlaka kullanım şeklini okumasını öneriyorum. meğer içmeden evvel üzerindeki kırmızı hazne şişenin içine bastırılmalı ve sonrada çalaklanıp öyle içilmeliymiş. çünkü o kırmızı tıpanın içinde ilacın içine dökülen beyaz bir toz var. ben de onu ilaç bozulmasın diye kapakların içine konan tozlardan sanıyordum. ööyle pıt diye açıp içerseniz 1 aydır yaptığım gibi yarım yamalak kullanmış olursunuz.
  • (bkz: ferplex fol)
  • bunu alıyorsanız kendinizi vişne likörü içiyorum diye avutabilirsiniz. günde iki şat atıyorum, keyfime bakıyorum ha hayt modunda içmezseniz zor. hele doz yüksekse ve uzun, upuzun bir zaman kullanmanız gerekiyorsa bayıyor elbette. napıyoruz? kandırıyoruz kendimizi. alice ferplex diyarında.
  • bağımlısı olmama ramak kalmış fena ilaç, odam bu şişelerle dolu, sanki depozitolu da şişeleri verip yenisini alacakmışım gibi hissediyorum velakin ağır demir anemisi tedavisinde
    ben bir başarısını görmesem de en başarılı ilaç olduğu söyleniyor, mide bulantısı ve ilerleyen dönemde fazla iştah gibi sıkıntılara yok açıyor, tadı cidden fena, içiyoruz bakalım.
  • demir eksikliği anemisi için kullanılan oral solüsyon. şimdiye kadar kullandıklarım arasında tadı en berbat olan ilaçtır. sanırım vişne esansı da bu iğrenç tadı bastırmak için kullanılmış. ayrıca içtiğim an dilimi uyuşturuyor.
hesabın var mı? giriş yap