• az evvel canlı yayında "çok sermaye lazım o işe" diyen bir çocuğun sorusuna karşılık "benim 22 yaşında kurduğum kuyumcu için çok yatırım gerekmiyor ki, 300-500 bin dolar falan en fazla"

gibisinden bir laf etti.

taşak mı geçti, espri mi yaptı, yoksa cidden aşırı zenginlikten para kavramımı bozulmuş tamamen anlamadım.
  • 17 aralık'tan sonra zaman gazetesine ortak olan, eşinin bank asya hesabına 160.000 tl para yatıran, bunlarla yetinmeyip fethullah gülen'i pennsylvania'da ziyaret eden kişi. başka birisi için neredeyse müebbet hapis gerektirecek fiiler mahkemede bu şahsın savunmasını rte'nin avukatı üstlendiğinden dolayı fetö'den ceza alması için yeterli olmamış. bu şahsı aklayabilecek kadar esnek olan bir yargı sistemi fethullah gülen'i bile temize çıkartabilir.. inanılır gibi değil.

bu ülkede adalet olduğunu iddia edenlerin yüzüne vurulması gereken kişi fettah tamince.
  • antalya havaalanına giderken, taksicinin söylediğine göre kendisi eskiden halıcıyken turistin biri gelip halı alır. fakat halıyı alan adamın parası çıkışmamaktadır(ör. 5000 euro'luk halı alır ama yanına 2500 euro vardır). fettah tamince de "tamam sen olanı ver, kalanını sonradan yollarsın" der.
    neyse gel zaman git zaman bu adam bir sonraki sene yine fettah tamince'nin yanına gelir. fettah tamince başlar halı tanıtmaya vs. adam bu sefer halı almaya gelmediğini kendisiyle ortak olmak istediğini söyler ve başlarlar otel işine girmeye. otellerin sahabı fettah tamince'dir. bunun sebebi de yabancıların o zamanlar bu tarz yerlerin sahibi olamamalıarıymış(yasa anlamında detayını bilmiyorum). fettah tamince halı meselesindeki tavrından dolayı adamın güvenini kazandığından adam fettah ile ortak olmak istemiş. dayanamayıp belirtmek isterim ki bunu duyan bono basmış kahkahayı.

sadece bir şey kafama takılmıştı. o kadar zengin adamın yanında nasıl o para olmaz? diye ama sanırım ki yanındaki nakitin çıkışmaması gibi bi sebep olabilir.

düzeltme: ak tolgali beylerbeyi miktarın 45000 euro olduğunu söyledi. camel da hikayenin doğru olduğunu, kemer'de olduğunu söyledi. bunları duyan temel de "ulaa fadime bizim kemer bi tek sende işe yariiyy, bak millet kemerde ne işler yapiiyyy!!" dedi.
  • antalya ve civarında toplam 5 adet ultra lüks hoteli bulunan zat.

otellerin mevkileri hemen hemen şu şekildedir :
    rixos premium belek
    rixos lares
    rixos downtown
    rixos tekirova
    rixos sungate

bu yerlerin tamamının sadece para ile alınabilcek yerler olmadığı gayet açık. paranın yanı sıra ciddi anlamda taşak sahibi olmak gerek. hatta dahası, taşaktan da öte taşşşşşşşşşşşşşşşşşak lazım. öyle az buz değil yani.

ayrıca sadece ankara'daki hoteli değil bu iş adamının diğer otelleri de akp hükümeti zamanında çeşitli bakanlıkların eğitim toplantılarına sahne olmaktadır. yani ankara'da olduğu gibi önemli olan otelin yeri konumu vs değildir.
  • genç bakış'ta "kariyer kariyer" diye anlatmış ya bilseydim gidip sorardım:

"sayın tamince, 1. bölge sit alanı olan sazak koyu'nu hangi kariyer ile özel mülk yaptınız?"

http://blog.radikal.com.tr/…edir-rixos-kimdir-19548
  • türkiye'deki şirketlere rusya'daki işleri dağıtan el. rusya federasyonu topraklarında türkiye'yi ilgilendiren her türlü işin, bilhassa inşaat işlerinin ve türkiye cumhuriyeti'nin kamu idaresi ile bağlantılı rusya menşeli ihalelerin dosyaları önce onun önüne gelir. öncelikle o bakar; vereceği karara göre şayet kendi dişine uygun bir şeyse işi o üstlenir veya yörüngesindeki firmalardan birine havale eder. lakin iş küçük lokmaysa veya onu stratejik açıdan ilgilendirmeyen bir sektördeyse, o takdirde kimin alacağını veya almayacağını da o tayin eder. o arada işlerin kimlere bahşedildiğine ve karşılığında ne alındığına dair trafiğin detaylarını, türkiye'deki besin zincirinin en tepesindeki bademgil çetesinin reisine gerekli bilgileri cc'lemek suretiyle arz eder.

işte hakkında yukarıdaki gibi çirkin ve asılsız iddialar gündeme gelir zaman zaman.

.
  • cemaate yakınlığından ziyade rus sermayesinin/mafyasının akdeniz'deki eli olduğu söylenir.

halı satarak trilyarder olmuştur.

menderes'i çok sever.

(bkz: menderes türel)
  • sahi sazak koyu'na el koyup halkın girmesine müsade etmemek suçun dik alası değil miydi ya?

http://iyisaatteolsunlar.blogspot.com/…73&type=post
  • kuracakları yeni üniversite (adını bilmiyorum) hakkında an itibariyle bloomberg tv'ye röportaj vermekte olan kişi. gurur duyduğu bir şey varmış. üniversitede türkçe konuşmak yasak olacakmış. en iyi eğitim dili ingilizceymiş.

akıla bak sen.

(bkz: ya neyse ben bişi demiyorum)
  • ham maddesi türkiye'den, rus yapımı paravana verilen isim.
hesabın var mı? giriş yap