şükela:  tümü | bugün
 • kötü, kaka insanların , 'kaka' gibi görünmemek için, sevilen kişilerin veya isimlerinin arkasına saklanması olayıdır.
  o'cudur bu'cudur diye birşey yoktur. genelleme böyle genellenmiş, genelde de kabul görmüştür. haberin olsun..
 • 10 sene boyunca akp ile koyun koyuna olmalarındandır.

  (bkz: akplilerin ekseriyetle kemalist olması)
 • bu yanilgi sizin malliginizdandir. (bkz: jeansbiri)
  utanmiyor da mal. artik cevap vermek de sacma.
 • ne fethullahçılar kemalisttir ne kemalistler fethullahçıdır, bu tamamen bir çıkar birlikteliğidir tıpkı fethullahçıların akp ile yaptıkları koalisyon gibi.
  bir mahallede 2 horoz olmayacağını anlayınca reis önce gel de bu hasret bitsin dedi karşı taraf bu tuzağa düşmeyince bu sefer açıktan savaş açtı reis. benden başka horoz yok dedi diğer horozu kesti.
  ha kemalistler gülen'le kavga ettiler mi? bence etmediler. daha çok dindar muhafazakar kesimle uğraştılar gülenci tayfanın ayağına basmamaya çalıştılar hep.
  ülkede bu kadar askeri darbe olurken gülen'in her seferinde biraz daha büyümesi bizlere birşeyler anlatıyor olsa gerek.
 • bir adet utanmazın kendince dile getirdiği yalan.

  iki gün öncesine kadar birlikte kurdugunuz mahkemelerle öldürdüğünüz, öldüremediklerinizi süründürdüğünüz atatürkçüler ve onların ailelerine hiçbir alemde hesap veremeyecek durumdayken bile pişkince hedef saptırmaya calışıyorsunuz. herkesi kendiniz gibi zannediyorsunuz sanırım beyinsiz herifler.
 • dedi ve gol oldu.
 • referandumda "yetmez ama evet" deyip kapı kapı dolaşıp akp ye oy toplamışlıkları da vardır. demekki akp li de olabiliyorlarmış.
 • elmalarla armutları hatta elmalarla resmen muzları karıştıran başlık!!!
  yani hiç katılmıyorum..!
 • kendisinden olmayan herkesin birbiriyle aynı fikir ve tutum içinde olduğunu zanneden, bunların başka başka ideolojiler olabileceğine kafası basmayan adamların bir hezeyanı daha. bir de kalkıp "anlamıyor adamlar" diyor, artık nasıl inandıysa kemalistlerle gülencilerin aynı olduğuna.

  ha, aynı değil de benzerlerse, gülencilerle akp'lilerin benzeyen değil birebir çakışan politikalarını yazsak edirne'den kars'a yol olur. adam daha akp'nin iktidara gelirken batıyı nasıl yaladığını bilmiyor, kemalistlerle gülencileri batı yanlısı olma ortak paydasında birleştirip aynı ilan ediyor.

  bak mesela, sırf örnek olsun diye veriyorum, karadeniz türkülerini neredeyse hiç dinlemem, hiçbirini de bilmem, o yüzden de bana hepsi aynıymış gibi gelir. ama kalkıp da "karadeniz türkülerinin hepsi birbirinin aynı." deme densizliğini göstersem, bilen biri kesin böyle bir şeyi dediğime diyeceğime pişman eder. sizinki de o hesap. tek fark, ders almıyorsunuz, öğrenmiyorsunuz.