• son bölüm son bölüm diye beklerken, son bölümü yayınlandığından izleyemeyen ben, uykusuz gecemi bu bölümle geçirdim. sonra da diziyi düşünmekten uyuyamadım. bana mı öyle geldi bilmiyorum da biraz hızlı çözülmedi mi olaylar? kitabı okumamış biri olarak cahillik yapıyor olabilirim ama ne kadar güzel bir bölüm de olsa, fazla hızlı geldi.

--- spoiler ---

mehmet günsür süper oyunca falan tamam ama ben adamdan soğudum bu diziyle. duru'ya katılıyorum "kibrinde boğul deniz!"
    önceleri kendi mazoşist ruhumdan ötürü, can manaycı olmuş olsam da, şu an bitti benim için. favorim sadık murat kolhan. ben olsam smk'nın özgesi olmak isterim mesela.
    ah eti ah!

--- spoiler ---

neyse bi diziye bu kadar yazdım helal olsun bana
  • official instagram sayfasından finale son üç bölüm kaldığını yayımlayan dizi aynı zamanda...
  • 1 sezon daha devam edecek kadar olay ve bölüm kalmadı zaten elde. zaten ilk sezon başlarında yapımcılar, dizinin 2 sezon süreceğini belirtmişlerdi, geçmiş entry'ler aranırsa rastlanabilir. 2.sezonu 1.sezondan daha çok beğenmiş biri olarak merakla bekliyoruz son 3 bölümü.
  • apar topar bitiriliyor aferin.
  • bitmesine cidden üzüldüğüm dizi hataları olsa da birçok ilkleri barındırıyordu :(
    spotifyda müziklerini görelim lütfen yetkililere duyurulur
  • 1 (bir) kişinin kibir ve egosunun kurbanı olan güzelim dizi.

hayatımda izlediğim en apar topar dizi bölümüydü. her şeyi bam güm açıkladılar. bu zamana kadar ne diye işkence çektik ulan o zaman dedirtti bana. gizemin ve akışın harika bir hava kattığı dizi bir bölümde bütün cazibesini yitirdi. tam bir şeyler değişiyor türk dizi tarihinde dedik, sağ olsun hemen müdahale etti birisi. aykut kocaman gibi, keyif, zevk ve hazzı gördü, hemen yaptı müdahaleyi. yine başarı cezasız kalmadı.
  • dizi adını şimdiden altın harflerle yazdırdı bence türk dizi sektörüne. yalnız azra kohene yazıklar olsun ki apar topar bitiyor şu güzelim iş. bu hızlı bitişin tek iyi yönü var o da son 3 bölüm de inanılmaz olacaktır. her şey açıklanacak bütün olaylar gelişecek ve bize yine deyim yerindeyse orgazm yaşatacaklardır.

eğer 4 sezon sürseydi konu biraz daha yayılabilseydi özellikle can smk ve o diğer adamın arasındaki mevzular dallana bilseydi inanılmaz iyi bölümler de olabilirdi tabii bu da kaybedilen şeyler.
  • burada azra kohen'e çokça saydırılıyor. açıkçası pek anlam veremiyorum. kitapları okumadım, dizi merak ettirdi. ama dizi bitiyor diye de soğumadım, ilgim kaybolmadı. yukarılarda çokça yazılmış 2. sezondan itibaren konunun kitaplarla alakası kalmadı üstelik karakterler tutarlılıklarını kaybedecek şekilde hareket ettiriliyor diye. tamam dizi istiyorsunuz, kadro güzel, senaryo fena değil. ama bu bir kitap uyarlaması. yani kitaba bağlı kalmadığı sürece sonlanmasından daha doğal ne olabilir? kaldı ki 2. sezon gerçekten standart bir türk dizisi gibi ilerlemeye başlamıştı yavaştan. olay örgüsü, konu, kurgu güzel olsa da ve kısa bir dizi dahi olsa bazı detaylar gereksiz sündürülmüştü. konu bu değilken konu birkaç bölümle bitirilebilecekken onu 4 sezon yapsalar ne yapmasalar ne? bence 2 sezon sürmesi tadında bırakılacağı anlamına geliyor. 2. sezon 7. bölüm harikaydı mesela. evet biraz hızlı çözümlendi keşke bu 3-4 bölüm sürseydi de 2.sezonun ilk 6 bölümü bu kadar boş olmasaydı, dengeli yayılsaydı yani. ama bu oldu ve bence iyi de oldu. gerçekten 4 sezon sürmesinden iyidir.

ayrıca azra kohen'in edebi yanının olmadığı kitabının kötü olduğu söylenmiş çokça, o konuya girmeyeceğim okumadığım için bilmiyorum ama yorum yapanlardan yola çıkarsak çok takdir edilmemiş, onların fikirlerini dikkate almak durumundayız. ama kimse konu ve olay akışına kötü diyemez diye düşünüyorum. senaryo öne geçtiyse bile referans aldığı kitabın akışından, temelinden çıkması tabii ki yazarın hoşuna gitmez.

benim takıldığım tek konu "ben bitirdim" gibi saygısız bir açıklama. şartları en başından insan gibi konuşsaydınız ve insanlara 4 sezon süreceğini söylemeseydiniz ve de saygısızca bir anda bitirmeseydiniz dersiniz, anlarım. bunu diyenlere kesinlikle katılıyorum ama cidden 2 sezon olması, bu hikayenin aynı döngüde yuvarlanıp duracağı bi onun bi bunun intikam alacağı şekilde basitleşmemesi bence daha güzel.
  • kitabı gibi dizisi de abartılıyordu. allahtan sonlanacak gibi gözüküyor. fakat merak ediyorum, azra kohen kitapla farkındalık yaratmak istediğini söyleyip dururken diziye danışmanlık yaparken neyi amaçlıyordu da bu kadar uzak bir noktaya savrulup gitti?
  • sadık murat kolhanın, murat ülker olabileceği kanaatindeyim. komplo teorilerine pek meraklıyımdır. dizideki eti isminin bende direk ülkeri çağrıştırmasıyla bikaç ipucu buldum. murat ülker, yıldız holdingin de yönetim baskanıdır.
    dizide sadık murat kolhan’ın eski eşinin ismi de yıldız idi. ve aynı zamanda ülker, türkiyenin en zengin insanıdır. can manay içinse sadece acun ılıcalıyı düşündüm. diğer karakterler hakkında görüşlerinizi alırım.
hesabın var mı? giriş yap