şükela:  tümü | bugün
  • valla gittik o kadar para verdik; sonuç hüsran.
    atak yapan takımın ayağından top almak imkansız. aynı şekilde gol atmak bir o kadar da kolay.
    ayrıca bir çok yerde salon ve sokak futbolu olacağına dair haberler vardı bu oyun ile ilgili.
    oyun içinde denk gelen oldu mu?
  • oyun simülesine geçmeden evvel grafik detaylarından söz etmek gerek. öyle büyük bir değişim yok tabii her yıl çıkan bir oyundan, neden her yıl çıkar o da çok ciddi sorun. sadece fifa 17 ile fifa 18'i karşılaştırdığınızda oyun renginde bir pürüz var, bu seri korkarım ki fifa 10'u hatırlattı biraz.

tamam, o kadar değil de bir gidip geliyorsun o kabus döneme. oyuna bu açıdan soğuk bakarken, yani grafiklerinde göz zevkimi bozan noktalar varken üstüne üstelik oyun simülesinde hatalar mevcut. bakalım, arada gene denerim, belki düzenleme yaparlar ama fifa 17'ye devam edeceğim.

yeri gelmişken, bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama fifa 11'den bu yana oyun grafik ve daha iyi tabirle fizik açıdan geriliyor. sadece bu açıdan değil, bazı grafik yönlerden de bir gerileme var sanki.
  • birkaç videosunu izledim, oyuncular futbolcularla dümdüz koşuyor, skill yapıyor, basketboldaki gibi box out yapıyor,en son plase vurup gol atıyorlar. sürekli birbirine çok benzeyen goller atılıyor sadece. kim oyuncusunu daha iyi koşturursa o gol atıyor. fanboyları kabul etmese de bildiğin en kötü pes oyunlarından pes 2013'e benziyor, o koşular, çalımlar, savunması mümkün olmayan ara pasları... genel olarak savunmanın zor olduğu kötü bir oyun olmuş.simülasyon deniyor ama gerçek futbol böyle bir şey değil ki.
  • son gelen güncelleme sonrası oyuna halen secde modu eklenmemiş.

(bkz: fifa 18 gol sonrası secdeye yatamama rezaleti)

(bkz: eyy easports sen kimsin ya)
  • 1-oyuncuları biraz daha ağırlaştırmışlar, sırtı dönük oyuncuya pas attığın zaman topu alıp dönemiyor veya henüz alışamadığım için ben çok beceremedim.

2-ortaların isabeti serinin önceki oyununa göre artmış. daha isabetli ve tehlikeli ortalar kesebiliyorsunuz.

3-havadan atılan ara paslar daha etkili hale gelmiş, defans arkasına havadan ara paslarla daha rahat sarkabiliyorsun.

4-uzaktan şutlar daha etkili hale gelmiş. oyuna biraz arcade havası katmış güzel olmuş.
  • oyunda yildiz oyuncularin performansini rakip takimin defans oyuncularinin sicmasina baglamislar. mesela rakipte neymar var ve defanstan uzun bir pas atiyorlar. normal bir takima karsi tek top kacirmayan defans oyuncun, topu sektiriyor, kicini kaldirip iki adim atamiyor. her mac kademeye girebilen diger stoper ise korner bayragina dogru kosu yapiyor salak salak.

sonra neymar topu alip kaleye iniyor, gol atiyor. al sana yetenekli yildiz oyuncu.

olmamis oyundur. gecen yil oldugu gibi buyuk bir guncelleme cikarip dzeuleteceklerdir diye dusunuyorum.
  • almak için para biriktirirken buradaki yorumları görüp dumur olduğum oyun.

3-4 senedir yeni çıkan fifanın yorumlarını okurum. beğenmeyen muhakkak çıkar ama bu oyunu beğenen çıkmamış amk.
  • açılın, ben oyunu beğendim!

hayatın her alanında olduğu gibi, oyun dünyasından da beklentilerini düşük tutan bir kimse olarak oyun beni tatmin ediyor.

bunu ekşi itirafa da yazabilirdim belki ama ben bu oyunun ps4 versiyonuna 275 tl bayıldım ve rekabetten pek hazetmeyen bir kimse olarak yalnızca ai'ye karşı oynuyorum.

galatasaray'ı alıp rakip olarak barcelona'yı falan seçiyorum. şampiyonlar ligi tribine giriyorum. tipi benzemese de; ndiaye'nin iki kolundaki bandajı görünce gerçek ndiaye'yi yönlendiriyor gibi hissediyorum. gomis'in panter sevincine basıyorum kahkayı falan. . ben böyle mutluyum valla. nihayetinde oyun anasını satayım.