• oyuncu ratingleri dışında oyuna etki eden en büyük ig * stat'lardan birinin composure olmaya devam edeceği mod. bu özellike oyuncunun rakip baskısı altında nasıl pas verdiği, şut çektiği veya hareket ettiğini kontrol ediyor. düşük puan kötü; yüksek puan ise pozisyonların çoğunda oyuncunun özelliklerinin maksimuma yakın seviyede kalması demek. bir başka deyişle composure denen nane; oyunda yakın rating ve özellikler ile fiziklere sahip oyuncuları birbirinden ayıran önemli bir özellik. oyuncunun pozisyondan pozisyona farklı tepki ve performans vermesine sebep oluyor.

fifa 17:

messi 93 nif --> composure: 96
    messi 99 tots --> composure: 96
    ronaldo 94 nif --> composure: 86
    ronaldo 99 tots ---> composure: 86

fifa 18:

messi 93 nif --> composure: 96
    ronaldo 94 nif --> composure: 95
    pele 98 versiyon ---> composure: 98
    pele 95 versiyon ---> composure: 95
    pele 91 versiyon ---> composure: 93

çıkarım: fifa 17 de özel kartlar composure'a etki etmezken, bu sene etkilemesi muhtemel görünüyor.
  • merak ettigim iki konu var

-ıf oyuncu kartlari farkli pozisyonda cikinca arka planda chemistry bok oluyordu. en azindan 2016'ya kadar durum boyleydi ve reddit'te hatirladigim kadariyla uzun uzun tartisilmisti. bu durum duzeltilmis midir?

-takimda kirmizi linkler dahi olsa chemistry 99 100 olabiliyor. bu durun bireysel anlamda o oyuncunun performansina etki ediyor mu? ben gibi takik adamlar minimum sari link gormek istedigi icin hybrid kadrolardan uzak duruyor ama acikcasi yanlis mi yapiyorum bilemedim.
  • nasipse yarin webapp i aktif olacak oyun. ulan feci heyecan yapti bakalim gecen yili oynadiktan oturu verilecek loyalty / starter packlerden ne cikacak. bu arada origin parayi cekti ayin 29 unu bekliyoruz. 3 gun icin ronaldo veya icon edition i almaya degmez. bu versiyonlari alirsaniz oyuna 26 sinda basliyorsunuz ve ilk 20 hafta hediye paketler geliyor ancak gelecek paketlerden de ekstra bir seyler cikacagina pek guvenmeyin. weekend league de gold bitirirseniz o paketler zaten haftalik gelecek. onemli olan weekend league e guzel, ucuz ve oturakli bir kadro kurabilmek.

edit: web app 21'i perşembe günü açılıyormuş.
  • başlangıç olarak italya ile fransa arasında kalsam da pek bir şey etkilemiyor ülkelerden birisini seçin gitsin. bir gold harici kalanları sağolsun silver veya bronz verdi webapp. loyalty / starter pack'lerden thomas lemar, bastian schweinsteiger, corona ve ashley williams çıkartabildim ancak transfer market kapalı gözüküyor, henüz bunları satamadım. günlük görevlerden sadece 1 tanesini yapabildim, diğerleri aktif oyun ve transfer market gerektiriyor zira. 12-13 saat sonra yenilenecekmiş zaten.

aşağıdaki kadro hiç fena değil başlangıç için bu arada *

http://www.futhead.com/18/squads/193972/

totw 1 için:

fabianski 83 gk (premier league 1)
    mustafi 86 cb (premier league 2)
    valencia 85 rb (premier league 3)
    kimmich 84 rb (yeni lahm geliyor - aka regen lahm)
    dybala 89 cam
    valbuena 84 lm
    aranguiz 81 cm
    aguero 90 st (premier league 4)
    mertens 87 st
    falcao 86 st
    ruffier 86 gk
    pereira 85 cdm
    joaquin 82 rw
    philipp 81 lw (ucuz reus)
    martinez 81 st
    bakambu 84 st (reyiz açılışı erken yaptı bu sezon)

dikkati çeken en önemli unsur sanırım bundan böyle bronz if görülemeyecek olması, bronz bir oyuncu if kartı alınca silver'a yükseliyor, silver ise gold'a. ayrıca gold if'ler artık 76 rating alabiliyor. eskiden min 80 idi. bronz if'lerin kaldırılması biraz transfer markete yönelik bir hamle sanırsam. ayrıca weekend league ödüllerini de nerflemek maksatlı yapılmış gibi duruyor.

totw 1
  • (bkz: #70932369)
  • (bkz: #71013304)
  • battle squad modu hayvan gibi zor yapılmış, world class ai da rakip bildiğin god mode olmaya başlıyor, eğer kale önünde paslaşmaya başladılarsa bilin ki momentum devrede ve tiki taka sonucu o golü yiyeceksiniz. eğer oyun ai nin gol atmasını istiyorsa kesinlikle atıyor. 10 saatlik trial sebebiyle fazla gömülemedim ancak buna çözüm düşük ratingli takımları rakip olarak seçmek gibi duruyor. henüz açılış kadromu kuramadım, çok eksik var takımda ancak 67 ratingli bir takımı world class ta yenince 1350 puanı kaptım. ilginçtir 80-82 lik ortalama ratingli kadroların world class max. ödül puanları da 1500 civarı geziniyor. bunu düzeltirler mi bimiyorum ancak 29 u gecesi oyun açıldığında bronz-silver ağırlıklı kadrolar üzerinden puan kasmaya bakacağım. bronz-silver deyip geçmeyin world class ta tek eksikleri bence bekleri, zira hızlı kanatlara yetişemiyorlar bunun dışında cb-cdm-cm mevkileri size kolay kolay top göstermiyor. tabii bu olayın elbette düzgün bir kadro kurunca üstesinden geleceğim, zorluk seviyesini bir tık arttırabilirim ancak bu modda kesinlikle zorluk diğer modlara göre min. 1.5x seviyesinde. atıyorum bu modda professional, diğer modların world class'ı gibi hissettiriyor.

bunu geçelim; daily missions istediğim düzeyde değil, ödülleri cidden çok düşük umarım düzeltirler, başlangıç görevleri 5 seviyeye ayarlanmış, bunlardan da ortalama şeyler elde edebilirsiniz, bir ödülde untradable ribery verdi oyun bana ki bu benim sol kanadıma ilaç gibi geldi.

bunun dışında if kartlar oldukça ucuzdan gidiyor, 84 ler de keza öyle. para biriktirirseniz bunlara abanın.

hunter - 1000 coin seviyesinde geziniyor ki 1 haftaya kalmaz her zaman olduğu gibi 5000 coini görür.
    84 non inform bazı kartlar 2-2.5k dan gidiyor ki görevler sırası bunlar 7.5k-9k civarı satılıyor.
    84 inform kartları 10-11 k dan görürseniz alın. valbuena nın kartı sabah 10k iken akşam 16k dan gidiyor.
    squad gold fitness kartı 1k dan gider bu yüzden ucuza görürseniz kapın.

ilk marque matchup da bu arada geldi, görevin grup ödülü pek iştah açıcı olmadığı için bu sbc nin gerektirdiği oyuncuları satmak daha mantıklı gibi.

ha bu arada, journey: hunter returns modunun sonunda; alex hunter 78 lik if kartına, danny williams ise 75 lik if kartına sahip oluyor. danny nin kartı kesinlikle çok cezbetti beni.

hunter
    danny williams
  • paket acacak adamlar zaten oyuna erken basladilar, yarin aksam da standart surumu alanlar baslar ama o grubun ilki kadar paket acmasini beklemiyorum. dolayisiyla talep patlamasiyla birlikte fiyatlar ucusa gecicektir. elde ne varsa gomduk bir seylere bekliyoruz bakalim.
  • nabil dirar su ana kadar bu oyunun bug'i. aliyorum 350'ye simdi al olarak 850 gosteriyorum ve aninda gidiyor. insanlar baya baya usengec bu adami almak icin. bir saatte 20k profit yaptik bakalim gun sonu nasil olacak.
hesabın var mı? giriş yap