• uzun soluklu kuaför arayışlarım ve bu süre içinde yaşadığım hayal kırıklıklarımın ardından nişantaşı'nda keşfettiğim kaliteli, profesyonel ve işinde başarılı kuaför.

şunu biliyoruz ki; çizgi, boya ve hacim veren maddelerle göz duyumuzu algılayan sanatlara "görsel sanatlar" deniyor. berberin makası nasıl kullandığının yanında, görsel zekasının gelişmiş olması ve bir sanatçı olması gerekiyor. fikret seçkin bu beklentilerin tamamını karşılayan bir kuaför.

en sevdiğim yanı ise sizden bir brad pitt çıkartmaya çalışmadan, kafatasınızın kusurlarını örten ve yüzünüzün şekline en uygun olan bir saç tasarımı yapması. aslında günümüzde her kuaförün kendine "hair designer" dediğini düşünürsek, kendisi bu tanımlamayı sonuna kadar hak ediyor.

kesinlikle tavsiye olunur.
  • nişantaşındaki dostlarımın yoğun ısrarları üzerine bu hafta ilk defa gideceğim. çıktıktan sonra editleyeceğim.

edit: turkiyeden ayrilmadan once son tirasimi oldum kendisine, tam istedigim sekilde hatta daha iyi bir modelde kesti. dukkanin tasarimi, temizligi, kalitesi on numara. sanirim hayatimda ilk defa bir berberle siyaset, futbol vs konusmadan kaliteli bir sohbet ettim. yaptigi isi sevdigi belli oluyor, kesinlikle tavsiye ediyorum.
  • arkadaş tavsiyesiyle gittiğim berber. kesimden, ilgiden çok memnun kaldım. bi daha gitmek isterim ama ücretler yüksek biraz. düşünenleri uyarayım.
    saç tıraşı : 100 tl
    sakal tıraşı : 50 tl
  • yaklaşık 11 yıldır tanıdığım berber değil dostum ve arkadaşım. o da bana müşteri değil saç traşı/kesimine gelen bir dostu/samimi arkadaşı gözüyle bakar ve öyle de davranır.

şuandaki yerini açalı 3 sene oldu takriben ve berbere değil de güvendiğiniz ve sevdiğiniz, ayrıca çok rahat ettiğiniz bir arkadaşınıza gidiyormuşsunuz hissi verir.

yollarımız şişli'deki bir berber dükkanında çalışıyorken bir tanıdığım sayesinde kesişmişti. herkesin hayatına kimse karışamaztabii ama sizi tanıdıkça çalıştığınız, bulunduğunuz ortama göre uygun kesim yapar.

hafif bir inatlaşması yaşayabiliriz kendisiyle ama bu gayet sevgi ve saygı çerçevesindedir, mutlaka günceller kendini ve son trendlere göre "bunu bence değiştirelim, bir sonrakinde farklı bir kesim yapalım, bu model sana gitmez artık, bu enseyi şu tipler kullanıyor senin klasına uygun değil" gibi önerilerle gelir, bazılarına rahatsızlık verebilir işine karıştırmayan gibi biri diye, ama beni iyi tanıdığı için orta yolu buluruz her zaman ve tabir-i caizse ürün çok başarılı çıkar her seferinde.

berber dayamasıgibi şeylerle karşılaşmayacağınız, hoş sohbet, bol kahkaha, kaliteli iş ve güzel müzik için her ay takvimime özenle işlerim.
  • şişli de köşe başındayken çıraklığını yapardım 8-9 yıl önceleri...

sanırım o köşe hayatımın da dönüm noktasıydı. bazı şeyleri kafama o kadar güzel işlemiş ki halen hayatımın bir çok noktasında karar alırken uygularım...

üniversitemin başlamasıyla birlikte pek çizgisine giremesem de ruhumun derinliklerinde dirseğimi iğneyle dürter...

saçınızı kesmekle kalmaz, bakış açınızı da değiştirir anlamazsınız. o güne kadar farketmediğiniz bir çok şeyi gösterir.

not: kuaför değil, berber.
    tanım: nişantaşı'nda bir berber.
  • hayata bakış açışıyla farklılık yaratan, entelektüel yaklaşımlarını işine de yansıtan, bir kere tanışınca sohbetiyle, becerileriyle bağımlılık yaratan, saçlarının uzamasını dört gözle bekleten, nadide nişantaşı kuaförü....
hesabın var mı? giriş yap