• --- spoiler ---

film boyunca denzel kim, neler oluyor, o adam motora binerken kilici nasil tutabiliyor eli agrimiyor mu diye sormadan edemedim. cete sahneleri ise yasak sokaklar tadindaydi. "tiriviri" drifting demekmis onu ogrendik bi de. tiriviri tiriviri, tiriviri tiriviri. tifa'nin (mukkemmel modellenmis olmasina ragmen) onakomabunako seklinde japonca konusuyor olmasi da benim icin butun cekiciligini yitirmesine sebep oldu. o parlak toplar (materia'ymis sonradan ogreniyoruz) o tozdan kaplanlar kim, palpatine kilikli eleman kim diye baktim durdum. baslardaki dovus sahnelerindeki piyano guzeldi. mother mother ne ana kuzusuymussunuz siz be. oysa ki ne guzeldir final fantasy the spirits within. ("tatayman" da i'm back demekmis, ewoklarin dansiyla bitti film valla) (bkz: dunyanin en yuzeysel adami) (bkz: renzokuken)

--- spoiler ---
  • müzikleri "mükemmel" (bkz: mükemmel) olan film. özellikle tifa, cloud'un evinde adeta dans ederken arkada çalan "tifa's theme" delirtti beni delirtti..
  • akira'dan çok etkilenmiş gibi görünen film. motorların biçimi, mother kavramıyla akira'nın benzerliği. kapsüller falan... ama pek şahane grafikleri, dövüş sahneleri ve espri anlayışı var o ayrı...
  • güzel hazırlanmış bir videosu surdan yakılabilir;

http://www.youtube.com/watch?v=robh8sk_ofy
  • canım sıkıldıkça, animasyonların kalitesini ve keskinliğini görüp "vay be adamlar aşmış" diyebilmek için seyrettiğim yapım. sephiroth'u ve cloud'u bir daha dövüşürken görmek eğlenceli. hele böyle müzikler eşliğinde olunca daha da bir tadından yenmez oluyor... final fantasy the spirits withinde güzel tabi ama ff vii yi arkasına alan advent children bir basamak daha ilerde elbette...
  • oyunu,hikayeyi bilmeyenler için sadece görsel efektleri ve müzikleri güzel olan bir film. konuya hakim bireyler için ise adeya bir endoplazmik orgazm.
  • ilk izleyişte görselleriyle ağzımın suyunu akıtmış bir animasyon filmdi. ama tabi final fantasy den bi haber bir bünyeyim, ne olup bitiyor anlamıyorum. anca ikinci izleyişte anlaşılıyor konsept düzgün olarak. belki bi ara 3.ye de izlerim zevkine. **
  • pek iyi bir final fantasy'ci sayılmam evet. filmleri dışında pek bir ilgilenmişliğim yok, oyunlarını hiç oynamadım.

ama şu film -buna rağmen- en sevdiğim film. tartışmasız. 5 kere izledim. bu film dışında en sevdiği filmleri en fazla 2 kere izlemiş biriyim ayrıca. fena ya. çok fena.
  • izlediğimde vaaay adamlar aşmış, artık yavaştan aşmış animasyonlara alışacağız, bunlar için sinemaya koşa koşa gideceğiz diye düşünmüştüm.
    10 yıl geçmiş üstünden, uçan araba filan da hayal etmedik ki. ne işler karıştırıyorsun orda sinema dünyası?
hesabın var mı? giriş yap