• 94'te mezun olduğum 1-2 yıl sonra çapa ilkokulu'yla birleşip çapa ilköğretim adını almış ortaokul.
    enteresan marşını ezgisiyle birlikte yıllar boyu unutamadım.
    bilgi eğitim yuvası
    göğsümüzde gençlik arması
    çağdaş türkiye ülküsüyle
    fındıkzade ortaokulu
  • buynesinde barındırdıgı ve her ögrencinin kendisini unutamadıgı,üzerimizde bir cok travma bırakmıs olan sevgili cografya hocamız "nuray okyay" ve sevgili mudur yardımcımız (neydı ya adı-e bosuna değil her sabah ögrencini kafasına sopayla vurulacak olursa adı da hatırlanamaz elbette-diyecegim,gerisi yok) ile hala unutamadığım okulum.
  • mezunlarının çoğunun şehremini lisesine gittiği okul.
  • nuray okyay, turan erdin, muhittin süer, cemile birgili, nevzat utku gibi hocalara sahipti. hazır hatırlamışken öğrenim hayatım boyunca öğrencileriyle ingilizceci turan erdin kadar iyi muhabbet edebilene ve öğrencileri tarafından coğrafya hocası nevzat utku kadar sevilene bir daha rastlayamadığımı belirtmek isterim.
  • hocaları da eğitimi de kaliteli bir okuldu. yıllardır müdür yardımcılığı yapan altan tuncay hala oradadır. ingilizceci turan erdin'in dersi, yere para atılıp sonra o parayı kimsenin sahiplenmemesi ile kaynatılırdı. hoca; paranızın kıymetini bilin diye başlar, maydanoz faydalıdır diyerek bitirirdi. türkçeci halide balcı'nın gıt gıt gıt şeklindeki romantik tavuk taklidini de hiç unutamam. hey gidi hey.
  • nuray okyay'ın sözlüsünden, dolayısıyla da şiddetinden "akciğer hastası" numarası yaparak kurtulduğum okulum.
  • ah nerede o eski hocalar diye içinizden geçirirseniz bilin ki o okulda hepsinden vardı. ogrenim hayatım boyunca da turan erdin gibi öğrencileriyle iyi iliskiler icinde olan bir hocaya rastlamadım. umarım bu yazılanları birileri kendisine iletiyordur. bütün hocalara selam olsun...
  • 27 sene olmuş mezun olalı. facebook arkadaş listemin 3/1 bizim sınıftan.

özetle; eğitimi de insan kalitesi de iyi bir okuldu. eski türkiye'ye ait özlenen günler...
hesabın var mı? giriş yap