• mesaji gorunce sacma sapan bir gulus beririr oglum insanin yuzunde. aynaya o an baksan var ya koca adama bak hele hele, yakisiyor mu oglum bu ergen haller diye kendinizi kalaylarsiniz.
  • o sabah sersem sesi bile yeter tüm günün iyi geçmesine dediğim dönem.
  • şartlandirilmiş mutluluklar.

kadinlarda çok var bu. şartlanmiş, ogretilmiş kurallar. erkek senin için şunu yapmali. maddesi var. yapti sinavi gecti.

ezberle bu maddeleri turk kızı senin. başka kulturlerde baska maddeler de vardi topluma has.

mesela rus kadininin dikkat ettikleri daha farkliymiş.

lisede unide falan eyvallah da gelmişim 35 yaşina, hala sabah beni uyandir diyeni ciddiye almam valla. boyle seylerle adam mi test edilir lan?? sonra neden terkedildim?? evlendikten sonra bu adam neden cok degişti???

"ayy başlarda cok tatli bi adamdı ama sonra içindeki ayı ortaya çıktı"
    hayir canim ablacim başlarda da çok tatli falan degildi, sen kafa sikme diye zorla uyanip seni uyandiriyordu adam. evlendikten sonra tabi ki degisecek cunku özü o degildi.

sürdürülebilir olmayan çakma ve zorlama mutluluklara bu kadar sarilmayin.

sabah ben gergin olurum ayrica. ne o mahmurlugu severim ne gunaydin demeyi. ilk 15 dakika yanima yaklaşilsin istemem.
  • anladım da tam olarak nasıl uyandırıyorsunuz olum? yani ne diyorsunuz? alo günaydın canım.... hadi uyan bakalım uykucuuu... böyle mi lan? yok yapamam onu ben.
    ben kesin 'aaa geç gördüm mesajını yaa naaptin geç kalmadın dimi?' diye mesaj atardım sonradan. yapamam ya ben öyle şeyler. alarm diye bir şey var yani.
  • -aşkım aşkım kalk kalk geç kalıyorsun
    biraz zaman geçtikten sonra
    -kalk lan kalk neyse iyi zıbar bana ne:)
  • hayat müşterek. birisi feda olup diğeri kâr sağlıyorsa ortada bir fedakarlıktan bahsedemeyiz. çoğu insan değmiyor duyduğumuz muhabbete.
  • saat kur diyoruz beceremiyorsun,
    sabah arıyoruz duymuyorsun,
    kapıyı çalıyoruz açmıyorsun,
    su döküyoruz tınmıyorsun,
    sen ne biçim hatunsun!
    malak gibi uyuyorsun.

flört dönemini sona erdirip, öküzleşme dönemini başlatan, realist şiir yazma eşiğinin bir adım gerisidir.
  • samimiyetin sıfırlandığı eşik, bunu isteyen olursa, eşiğin bu tarafında kalırım.
    alarm mıyım lan ben, bunca zaman kim uyandırdı?
  • ben de bu saçma işi yapmış bulunmaktayım. saçma dediğime bakmayın, onu ilk defa arama bahanesi bulduğumdan atlayıvermiştim. mesajlaştıkça saat ilerliyordu ve lab. dersi vardı (mühendis kendileri). devamsızlık ederse başka hakkı kalmayacaktı. ben kaldırırım diye hemen atılmıştım ve aslında o gün boş günümü. öğleden kadar uyumaya düşünüyordum. neyse, dediği saatten 20dk önce falan kalktım. sesim güzel çıksın diye (cidden malım). sonuç ; aradım aradım uyaramadım .uykumdan oldum.yine olsa yine yaparım. neden? sevdiğim adama güvenirim, bana da güvenmesini sağlarım ;) galiba safım da..
  • beni uyandırır mısın diyene benden önce nasıl uyanıyordun derim. aradan iki gün sonra ise beni sabah mutlaka uyandır diye mesaj atarım genelde de aranırım. sonra neden yalnızım acaba diye sorduğum oluyor da işte cevaplardan biri bu olsa gerek.
hesabın var mı? giriş yap