• doçent menelaos apostolou ve christoforos christoforou, personality and ındividual differences (kişilik ve bireysel farklılıklar) isimli bilimsel dergide, "flört sanatı: etkili kılan özellikler nelerdir?" adlı araştırmalarını yayınladılar.

araştırmacılar, kadın ve erkeklerde 47 ortak özellik belirlemişler.

1. mizah
    2. zeka
    3. iyi görünüm
    4. kibarlık
    5. dürüstlük
    6. bana karşı yoğun ilgi
    7. kelimelerle arasının iyi olması
    8. sebat
    9. saygı
    10. iyi karakter
    11. özgüven
    12. özgünlük
    13. hoş tebessüm
    14. yaklaşım yöntemi
    15. geçimli olmak
    16. ortak karakter özellikleri
    17. cesaret
    18. aykırılık
    19. ilginç kişilik
    20. cazibe
    21. ortak ilgi alanları
    22. eğitim
    23. şefkat
    24. letafet
    25. içinden geldiğince hareket etmek
    26. açık sözlülük
    27. güçlü bakışlar
    28. nezaket
    29. gizem
    30. harcamalarda rahat olmak
    31. güzel iltifatlar
    32. sabır
    33. romantizm
    34. tatlılık
    35. atılganlık
    36. kararlılık
    37. açıklık
    38. iyi giyim
    39. bana dair şeyleri öğrenme ilgisi
    40. pozitif olmak
    41. bana bakış şekli
    42. neşe
    43. olgunluk
    44. hoş koku
    45. ciddiyet
    46. ilişkide hızlı ilerlememesi
    47. sıradışı hobiler

araştırmanın ayrıntılarına ulaşmak isterseniz link
  • bence türkiye gerçeğinde, bu 47 kuralı sonuna kadar okuyacak sabrı gösterenler flörtte başarıyı haketmişlerdir.
  • bir insan bu özelliklere sahipse zaten, sadece flörtte değil her alanda başarı elde eder. flörtü de kafasına takmaz ve bunları okumaz.
  • 29.gizem ve 37.açıklık maddeleriyle bu ne yaman çelişki dediğim açıklama , sana değil okuduğum için kendime kızıyorum sözlük.
  • hiç bir şeyin, hiç kimsenin mükemmel olamayacağının farkına varılana kadar kısır döngü içerisinde arayışlara devam edilir. bu bir bilimsel kuraldır, başarıya ulaşma sadece kabullenme yoluyla gelir.
  • helikopterle çırılçıplak bir halde doğaya bırakılıp, orada hayatta kalma mücadelesi vermenin daha kolay ve mantıklı olduğunu düşündüren kurallar.

bu nedir arkadaş? etmiyorum flört falan. *
  • bu 47 kuralı üstünde toplayan insan tanrı gibi bir şeydir sanırım :)
  • maddeleri geçelim dediğim sözde bilimsel araştırma.
    önemli olan aynı yolun yolcusu olmak. gidilmek istenen yer aynı değil ama biz aynı otobüsteyiz diye başlıyoruz bir şeylere sonra karşımızdaki kişi ineceği yere gelince üzülüyoruz. belki biz otobüsle giderken ulaşmak istediğimiz yere uçakla gelen birileri var ama biz aynı otobüsteyiz diye bizi yarı yolda bırakacak insanlarla vakit kaybediyoruz.
    (bkz: ortak amaçlar)
    (bkz: yakın arkadaş olmak)
    bu iki şart güzel bir cinsel uyumla taçlandırıldığında bu iş oluyor.
  • insanlar arası ilişki dinamiği çok karışıktır matematiksel hesaplamalara gelmez.
  • saçma bulduğum kurallar. ilişkilerde doğruluk nesnel değil özneldir. kişiye göre değişir bu kurallar. benim doğrularıma en uygun kişi kimse flörtte başarıya ulaşılır.
hesabın var mı? giriş yap