şükela:  tümü | bugün
 • türkiye ile ilgili videoları muazzam olan avustralyalı youtube kanalı. kültür bakanlığı bu kadar kaliteli tanıtım yapamazdı. ayrıca yengemiz acayip tatlı lan. yeruns.*
 • memleketin neresine baksan youtuber çıkıyor.
  şu avustralyalı çiftin yarısı hatta çeyreği kadar türkiyeye faydası olan iş yapmamışlardır.

  kültür turizm bakanı olsam direk kültür elçiliği verirdim bu sevimli arkadaşlara.
  bakanlık milyon dolarlar harcasa bu arkadaşlar gibi faydalı tanıtım yapamazlar.
  videoların altındaki yorumları okuyunca "bunlar harbiden benim yaşadığım ülkeye mi gelmek istiyor lan?" diye şüpheye düşüyorum. sanki paralel evrendeki güzel türkiyeyi dolaşıyorlar. gittikleri çoğu noktaya gittim, gördüm, kaldım.(o otel hariç) allahıma kendi gözümle bile bu kadar güzel gelmemişti. olm çok garip ya üstümüzde tanımlayamadığımız yaşadığından keyif alamama durumu var. elin oğlu yaşıyor mutlu oluyor, biz olamıyoruz. ne garip.
 • bir üstteki girdiye katılıyorum. bu youtuber çift türkiye'deki öyle güzel yerlerde tatil yapıp gezdi ki, üzüldüm açıkcası ben kendi ülkemin böyle tadını çıkaramadım diye. belki de bu arkadaşları takip etmemin sebeplerinden biri de buydu. türkiye'yi gezen yabancı youtube kanallarına ilgisi olan arkadaşlar için takip edebileceğiniz diğer kanallar: (bkz: way away) (bkz: kara and nate)
 • türkiye'yi bizden daha güzel gezdiklerini farkedip kıskandığım çift.. sabahları erkenden kalkıp güneşin doğuşunu izliyorlar (hangimiz uykusunu bölüp bunu yapıyor) akşamları da gittikleri heryerde günbatımının peşinde koşuyorlar..

  özellikle bölüm sonu finali çok güzel -> https://youtu.be/rs5r-bk9iha?t=844

  aynı yerleri gezip aynı tadı alamadıklarını söyleyenler için bir açıklama yapayım..

  türkler yabancı turistlere çok iyi davranıyor çünkü yabancı turistler çok güzel para harcıyor bu bir gerçek.. ancak aynı türkler yerli turiste aynı ilgiyi göstermiyor çünkü yerli turistler üçün beşin hesabını yaparak para harcıyor bu da ikinci gerçek..

  işte bu yüzden kendi topraklarımızda sürekli 2.sınıf muamele görüyoruz..
 • bugün tanıştığım çift. tabi çift olduğunu daha sonradan anladım. mnıskim, ah mnıskim diye diye izledim videolarını. lol. hehehe

  helal olsun ikisine ve chloe kardeşlerine. güzel reklam yaptılar. yorumlardaki yabancılar türkiye'ye yerleşmek istiyor, biz türkiye'yi böyle bilmezdik, türkiye dünyanın en güzel ülkesi vs diye yorumlar yapıyorlar, bizden biri de çıkıp siyasi olarak durumlardan her gün çıldırırsınız gelmeyin diyor. kendi ülkesine böyle köstek olan başka millet yoktur. turizm bakanlığı bile böylesini yapamazdı. yedikleri içtikleri bizim bildiğimiz gıdalar ama onlar kadar zevk alarak yemiyoruz. onlar kadar tadını çıkarmıyoruz. çok eğlenerek izledim tanıtımlarını. ülkedeyken ülkemi özledim ve canım deli gibi börek istiyor şuanda. belki rakı da. ama rakı olmuş 120 lira. euro değerinden bişey değil tabi 15 euro civarı. ne ki? umarım güzel ülkem hak ettiği değere kavuşur da biz olmasak da ilerde doğacak çocuklarımız tadını alırlar ülkenin. bizim tatil anlayışımız, sabah geç saatte uyan kahvaltı yap, denize gir güneşlen, sahilde bira hamburger yap, otele dön yıkan hazırlan, akşam yemeği ye, diskoya git eğlen, tepin, iç, gece 4'de otele dön, sabah geç saatte uyan kahvaltı yap, 50 liralık 2-3 saatlik turlara katıl, geri dön ve akşam için hazırlan, sahilde yürüyüş yap, istersen gece denize gir, balık tut, çapkınlık yap vs. vs. adamlar 6.30da kalkıyorlar lan. oradan oraya , oradan oraya bi durmadılar ben yoruldum burada. valla gece kalmalı tur oldukça iyiymiş. hiç denemedim ama yazdım bir kenara.

  izleyin tanıdığınız yabancılar varsa izlettirin. ikiniz de zevk alacaksınız ve acun firarda izliyormuş havasına gireceksiniz tatile gidemeyip.

  yorumlarda da destekleyin ki değeri düşen ülkemin değerini has vatandaşları olarak sizler yukarı taşıyın.
 • tesadüfen izlediğim, önce turizm bakanlığı destekliyor sandığım, daha sonra şirince’de şarap içmeleriyle bu fikrimden vazgectiğim youtuberlar.

  daha doğru dürüst lahmacun, döner yemediler sanki.