• insani hayretler icinde birakan aile formatli 60 bin kisinin*, yemekle ilgilenenleri bu grupta bir araya gelmistir. bir sehre gittiginizde yaziyorsunuz ne yenir? sunu ismarliyorum x sehirde kim var? x sehire sunu yemeye geldim bana ismarlayacak kim var diye? diyelim ki bugun iki porsiyon iskender yiyecek kadar sulaleniz rahat, ama yalnizsiniz. * yaziyorsunuz gruba biri geliyor beraber yiyorsunuz. ertesi gun hic paraniz kalmiyor. karniniz ac. yaziyosunuz abi acim ben diye, davetler geliyor. foodrailde ac kalmak yok. odak noktasi kunefe olarak baslamis, her cesit yemege kadar yurumus 5000+ kisilik bir olusum. tek basina cay-kahve derdine son veren olusum. tabii ki (bkz: interrail turkiye) den* turkiyenin her yerinde, bir fiil gezen ya da sabit uyeleri olan, tadindan yenmez olusum. etik var kural yok. yiyin gari!
    *turkiye ile sinirli degildir.
  • oluşum güzel olsa da grup adminlerinden bir kaçının götleri tavandadır. aynı kriterlerde yemek-içki ısmarlamak isteyen kişilerin postlarını kafalarına göre silebilirler. mesela senin yazdığın gönderiyi bir arkadaşları yazsa, bırak gönderiyi silmeyi, kendileri de bokunu çıkarana dek goygoya devam ederler. yazan kişi hatunsa daha da fena. her platformda olduğu gibi insan ayırma-kayırma konusunda leştirler. sağolsunlar sayelerinde sokaktaki kedi köpeğin karnını doyuruyorum.
  • süper bir amaçla kurulan, fakat içinde bulunan bir ton ergenin ''ağbi birağ ısmarlayacak yok mu'' diye sikip attığı facebook grubu.
  • sinyalcilerden gına gelen oluşum.
    hep aynı kişiler doyurun beni tadında takılıyor, gerçekten ihtiyacı olan ihtiyacına ulaşamıyor.
    ya da siz kahve teklif eden post atıyorsunuz siliniyor, ama bi başkası çay kahve tavla muhabbet ehi ehi yazınca silinmiyor falan.
    değişik bi' yer.
  • son günlerde 2 ana konu dönüp duruyor. birincisi nusr-et. diğeri de künefe. görgüsüzlükrail diyorum kısaca. (2. r harfi büyük)
  • türk gençliği leşliğini iliklerinize kadar hissedebileceğiniz x-rail facebook gruplarından yemekle ilgili olanı. beleşçilik, ucuzculuk ve hatta yerine göre dolandırıcılık konularında birbirlerinden gaz alıp "yaptığınız yanlış" denildiği zaman da hunharca üstünüze çullanan binlerin toplandığı, ülkenin gezgininin bile aynı bokun laciverdi olduğunu gözlemlemek için bulunabileceğiniz sosyal oluşumlar silsilesinin üyesi.
  • interrail, couchrail, yardımrail, oyuncakrail, b*krail, püsürrail... diye devam eden rail oluşumlarından biri.

otostop çekersin anlarım, otele para vermek istemezsin anlarım ama her gittiğin yerde, neredeyse her gün "açım doyurun beni" yüzsüzlüğü abartı arkadaşım. paran yoksa gezme. aynı şehirde yapan var bunu her gün aynı mekan ve her gün aç herif ya. git işe gir çalış karnını kendin doyur.
  • k*rt faşizanlığına göz yumulan grup. sabatdan beri amed amed diye post açılıyor. amedine koduklarım.

amed neresi yurdunu siktiğim? diyarbakır oranın adı. 1-2 kişiyi gruptan attılar bu muhabbet yüzünden.
  • güzel ama kusurlu bir oluşum.

ileri derecede "beleşçi" insanları halen barındırırlar; rakısına meze bulamayan, bira içip karnı acıkan, arabasıyla gezerken acıkan da buradan yemek ister...

alkol postları yasaktır ama "şarap" yerine "fermente üzüm suyu", "bira" yerine "arpa suyu" yazınca postların silinmediği görülmektedir...

poligona gidip atış talimi yapmak için "yemekli" post açılır ona da ses etmezler...

adminleri canı isteyince goygoy yapar ama size goygoy yaptırmazlar...

özetle kendi içinde tutarsız ama amacına uygun davranıldığı sürece yararlı bir oluşum...
  • "rail gruplarındaki cinsel açlık" konulu bir çalışma yapılsa yeri bence.

bir iki kez şuraya geldim buranın nesi meşhur nerede yiyeyim şeklinde post açtım. gelen taciz mesajlarının haddi hesabı yok. tanışmak istiyorumlar, öğrenci misinler, açsan yemek ısmarlayalım diyenler hatta bir tanesi abartıp sizin fotoğraflarınızı çekmek istiyorum bile dedi.

bir de burada düzenli olarak post açanlar var ki insan ayın her günü mü aç gezer? her gün bir şeyler isterken hiç mi utanmaz? ben burada yönetici olsam sürekli aynı içerikli post atanları temizlerdim.

bir diğer rezil rail oluşumu işte. ben aşırı havalı ve marjinalim diye takılıp klasik bir anadolu çomarından farkı olmayan insanlarla dolu içi.
hesabın var mı? giriş yap