• gideri vardır, yenir yani.
    ama en bir şahanesi; ilk katında muz+parça çikolata olan, ikinci katında frambuaz+parça çikolata olan, beyaz çikolata muhallebili pastadır.
  • insanı kendinden geçiren pasta çeşididir ki bi bakarsın kocaman pasta buzdolabına gide gele bitmiş.enfestir enfes.hele bide çikolatalı frambuazlı oluncaaa kafayı pastaya gömmek kaçınılmaz sondur.
  • bir defada bitirilmesi gereken, eğer bir gaflete düşüp kalanını buzdolabına koyarsanız, sonraki günler her yediğiniz lokmada büyük vicdan azabı çekmenize neden olacak olan orgazmik yiyecek
  • bu pastanın en güzelini yemek için istanbul'da baylan pastanesi'ne gitmek gerekir.

frambuazlı pasta baylan'da yazın, soğuk yendiğinde, litrelerce suyun veremeyeceği ferahlığı verir.
  • ismi hep şehvetli gelen pasta. özsüt'ün bu konudaki ustalığı üzerine başka tanımam.
  • oldum olasi krokanli-cikolatali pasta ile meyveli pasta savaslarinda tuttugum taraf cikolatalidan yana olsa da taraf tutulamayacak kadar lezzetli*, nevi sahsina münhasir pasta.
  • elizinn'de yapılanın tadı çok güzel, üstelik tek kişilik pasta olarak alabiliyorsun bu daha da güzel. genelde frambuazlı pastayı insanlar ya çok severler ya da nefret ederler, nefret eden bir ailem olduğundan, tek dilim almaya alıştım ama genelde tek dilim olarak bu pastayı bulmak zor. tunalıdaki elizinn bu sıkıntıma resmen çözüm getirmiş, ve açık ara yediğim en güzel frambuazlı pastayı yapmışlar, güzelliği şu ki; frambuazı çok kreması az.
  • 1996 baharında ankara bahçelievler'de alık alık gezerken bir kahve içmek için kapısından içeri girdiğim ve yanında iyi gider diyerek bulka pastanesinde siparişini verdiğim pasta. sonra benim için bir ritüel, bir ayrıcalık ve bir ezber oldu. hatta son kalan dilim için savaş verdiğim olmuştur. çok sevdiğim bir pasta olmasa da unutulmaz anılarımda yerini alan pasta olmuştur. kimbilir belki baharın kokusundan, kahvenin kokusundan yada yalnızlığın kokusundandır.
  • şahsi kanaatime göre bu pastayı imal eden pastanelerin ankara'daki kare as'ı:
    1- pilita pastanesi
    2- liva pastanesi
    3- akman pastanesi
    4- flamingo pastanesi
    şeklindedir. afiyet olsun.
  • dünya üzerindeki en bi harika pasta çeşididir... hatta yeme de yanında yat dersiniz ama asla kendinize hakim olamazsınız... evet, böyle bir şeydir frambuazlı pasta... ilk seferde bile bağımlılık yaratır bünyede...
    kesinlikle çikolatalı olan değil, bol kremalı olanı kendi zevkime göre kat be kat muhteşemdir....
    başlığı görür görmez bile insanın ağzını sulandırma kudretine sahiptir ayrıca...

(bkz: sözlük bana frambuazlı pasta yap lan kitapsız)
hesabın var mı? giriş yap