• dune serisi gibi bir şaheseri vücuda getirmek suretiyle her türlü küstahlığı ve ukalalığı yapmayı anasının ak sütü gibi haketmiş biridir kendisi. uyanık olsa dune'u biraz modifiye edip kutsal kitap diye piyasaya sürer kendini de peygamber ilan ederdi ve eminim rahatlıkla bir kaç milyon fanatiği de peşinde sürüklerdi. toprağı bol olsun büyük adammış hakkaten...
  • az önce okuduğum bir sözüyle, mesaimin son dakikalarında beni almış götürmüştür.

“çoğu insan, güzel bir geleceğin, idealize
    edilmiş bir geçmişe dönüş ile mümkün olabileceğine inanır; [ancak] bu geçmiş
    aslında hiçbir zaman varolmamıştır.”

tanım: beni alıp götüren yazar
  • dünya edebiyat tarihinin en sıra dışı yazarlarından biri. yazdığı dune serisi bir bilimkurgu kitabından ziyade din kitabı olacak düzeyde. yaklaşık 1.5 ay önce klasik dune serisini bitirdim ki 6 kitap 2 ay gibi bir sürede bitti. seri bittiğinde boşluğa düşeceğimi biliyordum ama şu anki durumum boşluğa düşmek değil, göt gibi kalmak sanırım. seri bittikten sonra oğlunun * ve kevin j anderson'un birlikte yazdığı hanedanlar serisine başladım ama kitap akmıyor. ikilinin yazdığı kitaba kötü demem haksızlık olabilir ama frank herbert öyle bir yazar ki arthur c. clarke, philip k. dick gibi isimlerin gulamları yapılıp seriye devam etseler orjinal serinin yanından geçemezlerdi herhalde. şimdi durup durup 4. kitaptan bölümler okuyorum da; leto atreides ii okuduğum kitaplar arasında karşılaştığım en etkileyici karakter. bize böyle bir seriyi armağan ettiğin için çok teşekkür ederim sana sevgili frank herbert!
  • yazarın içindeki yazarın içindeki yazar...
  • george lucas'ı ilkokul çocuğu gibi gösteren yazar.
  • bilimkurgu yazaridir kendisi en önemli olarak 6 kitaptan oluşan dune u yazmış.
  • dune serisi gibi efsanevi bir seriye imza atan süper sahis. yazarlik disinda yaptigi isler arasinda ekolojistlik, vahsi dogada hayatta kalma egitmeni, kameramanlik gibi ilginç seyler de bulunur. vefati ile hepimizi yaslara bogmus insan (yalan,vefat ettiginde ben "agucuk" dönemimdeydim)
    eger sohbet edebilmek için ölmüs bir insan seçebilseydim kendisi birinci tercihimdir.
  • dune serisinin yazari nasil bir zeka ve ne kadar buyuk bir hayal gucune sahiptir bu adam bilinmez
  • insan klonlamanın lafı bile geçmediği zamanlarda kitabında bu konudan bahsetmiş olan dahi.
  • duneda her bolumun ba$ina yazdigi prologlari du$unursek sozlukte yazar olsa parselleyecegi ba$lik sözlük yazarlarından aforizmalar olacak olan ki$i.
hesabın var mı? giriş yap