şükela:  tümü | bugün
 • şerif mardin üzerine ciddi bir analiz-makalesi doğu batı dergisinde çıkmıştır.odtü'de dinlemiştim güzel şeyler söylemişti ama yine de bir yerde bir tuhaflık var.dipnotları çok "yabancı".memleketi ıskalama tehlikesi var gibi.ayrıca iletişim den de bir ortak derlemesi var hegamonya üzerineydi galiba
 • okulda en sevdiğim hocalardan biri hatta en sevdiğim hoca olmasını asla dersini kastırmayan ve dersleri stand up tadında gecen bir hoca olmasına bağlamak mümkündür. ayrıca derste kullandığı (bkz: şey) kelimesinin haddi hesabı olmaması da ayrı bir eğlence konusudur.
 • küreselleşme ve de demokratikleşme üzerine kafa patlattığı doğrudur. akademik hayatı türkiye ve kanada'da geçmiştir. doğu batı dergisinde ve radikal gezetelerinde makaleleri yayınlanmaktadır ve ayrıca doğu batı'nın yayın kurulundadır. akademisyenliğinin yanısıra medyanın her türlüsünde daha sık gözükmeye başlayacağı tahin edilmektedir. hayırlısı olsundur. bir öğretmen olarak fuat keyman ise çok nitelikli sınavlar yapmaz, ancak ders işleyişi ve notlandırma politikası itibariyle öğrencisi olanlar tarafından kısa sürede sevilmiş, olmayanlar tarafından da methi duyulmuştur.
 • oryantalizm üzerine kafa yoran ancak ders anlatmak konusunda bu kadar iyi olmayan şahs-ı muhterem!
 • dersleri genellikle eglenceli gecen fuat keyman her konuyu maddeleyerek anlatması ile de ünlüdür. ilk basta ögrenciye yararlı gibi gözüken bu anlatım sekli aslında olayı zora kosmaktadır; çünkü fuat bey illa maddeleyeceğim diye birbirini takip etmeyen seyleri neden-sonuç illişkisine oturtmaya çalışıp kafa karıştırabilir bazen. ayrıca sınavlarında da bu madde paketlerini yazmanızı bekler, hangi paketin neyin cevabı oldugunu ve kaç madde içerdiğini ezberleyebilirseniz iyi bir not almak kolaydır. sınavda sordugu soruların anlaşılmaz oldugu durumlarda ise "hocam burda sunu mu yazıcaz" diye maddelerden biri (genellikle ilki) söylenir, hayır derse anlasılır ki öbür madde paketinde gizlidir sorunun cevabı. bu durum sorunun cevabını sınav sırasında kendisinden alabilmeyi sağladıgı gibi kopya çekmeye de kolaylık sağlar, sınav sırasında "2.sorunun cevabı 3.paket, hani 6 maddesi olan ve 3. ile 4. maddenin aslında bağlantılı oldugu paket" gibi fısıldamalar yasanır.
 • bir günlük gazetede bir sağ partiye çarşaf çarşaf övgüler düzdüğü halde solcuların düzenlediği konferanslara da çağrılmasını bilen, becerikli akademisyen.

  ankara'dayken de odtü'de başka bilkent'de başka konuşurdu zaten.
 • koç üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümü öğretim üyesi prof. dr. fuat keyman, demokratikleşme, küreselleşme, uluslararası ilişkiler ve türkiye'de devlet-toplum ilişkileri üzerine çalışmalar yapıyor. türkiye'de ve yurtdışında yayınlanmış çok sayıda kitap ve makalesi bulunuyor. keyman'ın kitapları arasında, "türkiye ve radikal demokrasi" (alfa, istanbul, 2001), "türkiye'de devlet sorunu: küreselleşme, modernleşme, demokratikleşme" (bilgi üniversitesi yayınları, istanbul, 2005) ve "değişen türkiye" (lexington, oxford) yer alıyor..
  gerçekten dinlemesi çok keyifli bir insandır..
 • kendisi cnnturk'te katıldığı programda 2007 genel seçim sonuçlarını ilk açıklayan isim olup aynı zamanda seçim yasağını delmiştir. cnnturk de "madem yasak bi kere delindi, tüm sonuçları koyalım ekrana" diyerekten alel acele sonuçlara ilişkin tabloları ekrana döşemiştir.