şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 3 yıldır kimsenin iş vermemesi yüzünden düştüğü çaresizliği yansıtan fotoğrafı ve "iyi değilim" mesajını instagram'dan paylaşarak yüreklere ince bi sızı iliklemiştir. seslerini duyuramayan aynı durumdaki yüzlerce insanın çığlığı olmuştur.
  https://i.hizliresim.com/jybopn.jpg
 • http://www.haberturk.com/…um-mesaji-1905345-magazin

  "gerilla"ların kanalları yok mu? git orda çalış ablacım. gerilla kızı olmaz artık belli ama gerilla anası olmak pek yakışır sana. tipin müsait.
 • avrupa'daki roj boj ve hoj tv'lerde giderebileceği isyan.
 • ikiyuzlu orospu evlatlarina bak gucunuz garibana yetiyor degil mi?
  bugun medyada bulunan akplilerin tamaminin baris surecindeki aciklamalarini okuyun bundan bin kat daha agir ve pkk ovucu sozler hatta iclerinde tskya bile dil uzatanlar vardi
  ama bugunku durum ortada birileri yagla balla besleniyor birileride yasam mucadelesi veriyor birileri kandirildik diyip korkakliklarini ve serefsizliklerini somutlastirirken birileri dik duruyor
  size benden bir nasihat akp yuzde 50 aliyor ya yani secmenlerin yarisi akpye oy atiyor ha iste yuzde 50ye buyuk ihtimalle sozlukte sekuler takilip gercek hayatta kariya kiza sekil olsun diye ataturkcuyum yae diyen bu alagavat milliyetcilerde dahil
  cevrenizde ki cogu insan akpli bunun farkina varin
 • (#75690832)
  önce bu girdi de belirttiği gibi ömrünü adarsın işte. iş yok, çekim yok, neden gelmedin diyen yok rahat geniş ohh mis.
  sen, bu ülkenin evlatlarını şehit eden o sözde "gerilla" yı ya da annesini oynamak istersen devlette sana iş vermeyerek ya da verdirmeyerek senin bu isteğine yardımcı olur. bir de demiş "yürekli yapımcı" te allah'ım ya. sen bu ülkenin askerini polisini şehit edenleri güzelleyeceksin sonra da yine bu ülkenin yapımcısından iş bekleyeceksin. hani hep diyorsunuz ya;
  limon sat onurlu yaşa füsun demirel. *
 • ablacım siyasi görüş ayrı vatan hainliği ayrı. siyasi görüşün beni bağlamaz. ama benim askerimin kanını akıtan kansızları "sanat" adı altında meşru ve sempatik olarak göstermeye çalışırsan bedelini ödersin. ha açılım sürecinde bunun ağababasını iktidar yaptı mı? evet. ama onlar da bedel ödeyecek. er veya geç.
 • gelen olumsuz elestiriler yuzunden incindigi icin hesabini kapatan sanatcinin isyanidir. cok incinmis.
  pkk'nin mayin ve bombalariyla gencecik insanlarimiz ölurken, kiz/ erkek kardesimiz, ablamizi abimizi annemizi , babamizi en yakin arkadaslarimizi kallesce saldirilarda kaybederken senin yuregin hic acidi mi? evlat acisi nedir hic dusundun mu bilemem ama " gerilla anasini oynamak istiyorum '' dediginde kac sehid anasinin yuregi sizladi. senin gibi sadece incinmedi onlar yurekleri koptu , canlari gitti.onlarin aglayacak duygu sömurusu yapacak sosyal medya hesaplari bile yoktu.

  bir sanatci olarak acaba bir sehit anasini oyna deseler seve seve kabul edermiydin acaba . rol almak zorunda degilsin ama insanlarimizin acilari tazeyken , daga cikmak istedigini söyleyip sonra '' öyle demek istemedim ben italyan ic savasinda direnen kadinlari kasdetmistim '' diye kivirmani unutmadik.

  o kucumsediginiz, burun kivirip asagiladiginiz , avrupalara sikayet ettiginiz halk bunu unutmaz. duygu sömurusune de gerek yok . bir yazarin yukarilarda yazdigi gibi senden cok daha zor duruma dusmus muhalif sanatcilar varken seninkinin lafi olmaz.
 • bu bir terör güzellemesi değildir.

  bu bir humanist ağlaklığı değildir.

  bu; hiçbir şekilde ırk, din, dil ve siyasi görüş sempatisi içermeyen bir söylemdir.

  katıl ya da katılma; ama oku bu altta yazanları güzel kardeşim. konumuz haklılık yahut haksızlık değil çünkü.

  siyasetin, terörün, politikanın ve daha nice çirkin şeyin çok ötesindedir sanat. dikkatinizi çekerim altında ya da üzerinde değil çok ötesindedir. bunu anlamak için gerçekten insanın içinde o sanat hissini yaşaması gerekir. okul okursun yıllarını sermaye edersin bir iş bulursun ya da bulamazsın; ticarete atılırsın paranı sermaye edersin kar ya da zarar edersin fakat sanat denen kavramda hislerini, hatıralarını ve tutkularını sermaye edersin. işte bu sebepten bir sanatçının ağzından çıkan söz yalnızca sanat çerçevesinde değerlendirilmelidir.

  televizyonda silah satan 4 eşli mafyaların milyonlar kazandığı; tüm mahallenin bir adamın eline bakıp biat kültürünün aşılandığı dizilerin etkisini hiç umursamayıp da bedavadan kahramanlık çığırtkanlığı yapmak ne bir sanat dalının ne de bir sanatçının eleştirisi olamaz.

  şimdi sen torpille bir plazaya hapsolan bilmem ne renk yakalı; şimdi sen tüm gününü devlet dairesinde kahve falı bakarak geçiren memur (!) düşün bakalım, bir gün gelse birkaç manasız değerlendirme ile yaşamını üzerine inşa ettiğin gelirin, uzmanlık alanın ve hayatının her anına dekor olan iş yerin elinden alınsa o zaman ne yaparsın ?

  bir saniye durun ve düşünün lütfen; çünkü sanat emek istediği kadar tutku isteyen bir şeydir.

  eğer buraya kadar okuyup da hala bir his doğmadıysa için de unut gitsin zaten; senin için cam filmi yasası bir heykelden önemlidir; senin için o ses türkiye'de yazılmış bir metin üzerinden yaşanan o duygusal (!) anlar önemlidir.