• benim kayınçom bu. kıçında donu yok afedersin. gitmiş fenerol kampanyasına 3k tl bağış yapmış. hem de kredi kartına taksitle.

(bkz: mal)
  • net gerizekalıdır.
    takımın futbolcusu valizini louis vuitton’ dan alacağına o parayı takımına bağışlasın ya da ücretlerinden indirim yapsınlar sana ne oluyor da gaza gelip cebindeki 3 kuruşu yolluyorsun.
    bağış yaparsın, adamlar lüks içinde yaşamaya devam eder sonra seni beğenmez.
    o adamlar sizi sokakta görse yüzünüze tükürmez.
  • en hafif tabirle gerizekalıdır.

bunu bir zamanlar yıllarca kar çamur demeden deplasman maçlarına giden, istanbul'a her gidişini maç takvimine göre ayarlayan, maç akşamları o gün başka ne plan aktivite vs. olursa olsun tek olduğu yer tv karşısı olan biri olarak yazıyorum.

ben geç de olsa gözümü açtım. sizlere de aynı aydınlanmayı dilerim...
  • kendimden biliyorum, kerizdir.
    futbol taraftarlığı aidiyet falan insan gaza geliyor ama dönüp bakıyorsun sonra haram olsun diyorsun.
    o paraya git sevgiline hediye al, kendi hobine yatır, güzel bir yemek ye.

neyse.
  • survivora oy atan enayi vatandaştır aynı zamanda.
    gelin o yardımları bir üniversite öğrencisine verin desek bikbik edersiniz.
  • közcü barzolara ferrari parası için en zor işleri yapan düşük zekalar
  • sma hastası çocukların ilaç problemine kafa yormaz 10 lira bağış yapmaz ama kulübün formasını fahiş fiyatlara alır bir de yardım için para gönderir. takımlara para toplamaya izin veren sisteme de bunun için ekrana çıkan insanlara da hayret ediyorum. futbolcular gecelerde ezsin diye para gönderiyorlar resmen. bir de kılıf bulmuşlar yok fedaymış yok bırakmam seniymiş. takım için kendini paralayan kavga eden tiplerden beklentimi ekside tutmalıyım tabii ama elimde değil.
  • bu futbol klüplerine milyarlar akıtan iş adamları her sene asgari ücret belirlenirken asgari ücret 100 lira fazla olmasın diye günlerce pazarlık yapan tipler, maliyetlerimiz artar şirket iflas eder bu kadar asgari ücret veremeyiz batarız diye ağlayan tipler

bu adamlar bu klüplere milyar dolarları hiç düşünmeden aktarıyorlar, ne oluyor o para menajerlere yata yata para kazanan futbolculara, yılda 10 takım değiştiren teknik direktörlere ve onların yedi sülalesine gidiyor

avrupada yıllık 100.000 euroya oynayan vasat futbolvuyu türkiyede flaş transfer diye alıp 2-3 milyon euro yıllık ücret menajerine de kallavi bir pay veren bu sözde işadamları kendi şirketlerinde çalışan elemanına fazla mesai yaptırsa onun bile ücretini vermez
  • bu futbol kulüpleri acilen batmalı, bir grup futbolcuyu ultra zengin etmek dışında bir boka yaradıkları yok. spor sistemi resetlenmeli, zaten hiçbir uluslararası başarı da yok ki ülke tanıtımına falan sayalım. cebinden bunlara yardım edenler benim gözümde de enayidir, kombine forma alanlar da çok farklı değil. bir de tv yarışmalarında destek için sms atan tayfayı anlayamıyorum, oğlum cebinizden niye para veriyorsun elalem için, gerizekalı mısınız, kazanan sadece acun oluyor
  • afedersiniz ama aptaldır. futbolcusundan hocasına milyonlar kazanan, piyasada milyonlar çeviren kulüplerin taraftardan para dilenip aptal taraftarların da destek vermesi kadar saçma bir şey olamaz. hayır bunu yapanların çoğu da ay sonunu zor getiren insanlar.
hesabın var mı? giriş yap