• bilindiği üzere malum sebeplerle 2011-12 sezonunda play off sistemi uygulanmıştı.

iyiydi, kötüydü, sistem bize uygundu , değildi tartışılır. asıl mesel şu ki, son zamanlarda fatih terim de dahil olmak üzere, galatasaray taraftarları " biz tam şampiyon olacakken play off sistemi getirilmişti" ya da "o yıl çifte şampiyon olduk" gibi tam anlamıyla algı yönetimi yapmaktalar.

yaşı yetmeyen ya da konuyu tam hatırlamayanlar da, galatasaray nisan ayında arayı açmış, tam şampiyon olacakken bu sistem getirildi sanabilirler.

öncelikle şunu şuraya koyalım, özellikle gs medyası linki eklemek istedim:
    webaslan linki

ilgili sezonun başında, bu sezon bu şekilde oynanacak şeklinde kural koyulmuştur. bu kurala göre de lig oynanmıştır. bunu bilip, hala tam şampiyon olacakken bu sistem getirildi diyebilen biri , en hafif tabiri ile yalancılık yapmaktadır.

tanım: iyice melisleşen takım tarafından son zamanlarda sıklıkla dile getirilen yalan.

edit: yürek falan denmiş. türkiye' de şikeyi sadece fenerbahçe ve beşiktaş yapmışsa, buna gerçekten inanılıyorsa, tiner falan hak getire. o kafalarla futbol tartışılmaz. zalad videosu falan izleyin biraz.
  • işleri güçleri algı yönetimi olan klüp hezeyanı. kadrosundan en ünlü futbolcuları fetöden fiari amk ne bekliyon.
  • edit : bu mesajda hiç yazmayan durumları söylemişim gibi mesaj atanlar ve küfür kıyamet hakaret edenlerin mesajları nedeniyle, mesaj silinmiştir. okuduğunu anlamayan, olmayan şeyleri varmış gibi düşünüp iftira atan, kendisini küfürden başka şekilde ifade edemeyen gürühu beslemeye ve bu tarz kalitesiz zihinlerle muhatap olmaya niyetim yok. ülkemizin bir an evvel bu zihniyetten kurtulması dileğiyle.
  • sezonu 11 puan onde kapayip, hicbir zaman olmamis playoff "heyecani" yasadik...

biz yalan atmisiz ortaya

edit: pardon 9'mus... takildiklari seye bak
  • (bkz: yav he he)

https://www.webaslan.com/…ne-ilk-tokatsxhbq44848sxq

--- spoiler ---

spor hukuk enstitüsü başkanı ve uluslararası spor tahkim mahkemesi (cas) üyesi kısmet erkiner, süper lig’de bu sezon play-off sisteminin uygulanamayacağını açıkladı.tartışılan play-off sisteminin 2011-2012 sezonunda uygulanabilmesinin imkansız olduğunu vurgulayan erkiner, "türkiye futbol federasyonu, yeni sezon için açıklamalarını daha önce yaptı. lig, 5 ağustos tarihinde resmi olarak başladı. ligin sadece ertelendiği söylendi. yani resmi olarak şu anda sezon başladı. başlayan bir sezonda herhangi bir kural değişikliği yapılamaz. bu nedenle de 2011-2012 sezonu play-off sistemi ile oynanamaz" dedi. play-off sistemi gibi köklü değişikliklerin ligler başlamadan önce açıklanması ve gerekli hazırlıkların yapılması gerektiğini ifade eden kısmet erkiner, 2011-2012 sezonunun da aynı mevcut statüde oynanabileceğini kaydetti
    --- spoiler ---

5 ağustos 2011 tarihinde resmi olarak başlayan lig için 23.08.2018 tarihinde aldığınız kararı uygulamaya alanlara diyecek lafımız yok. kaldı ki madem savunuyorsunuz neden sadece 1 sezon play-off oynandığını da açıklayın biz de bilelim.

bizim için güzel yanı hepinizi üst üste koyup yine de şampiyon olmamız.
  • ooo hoşgeldiniz vatsapçı tinerciler. bu vatsapçıların açtığı başlıklar 2. entriden anlaşılıyor.
    olm siz kimsiniz ki algı kasıyorsunuz lan?

sen önce o malum nedenlerin ne olduğunu söyle? 2011 süper kupa galibi kim onu söyle atla şike yapanlar derneği başkanı.

ek: gelmiş geçmiş en iyi türk futbolcuyu kadrosunda barındırmış olan kulüp. güneş balçıkla sıvanmaz.

ek 2: bir de başka bir mal gelmiş. lan play-off'un ismi o yüzden play-off. 0 puanla mı başlandı da şampiyonu yüksek puan alan olsun. o zaman önceki "normal" ligin ne anlamı var. kendi kendinizle çelişiyorsunuz bir de amk.
  • kuvvetle muhtemel tinercidir. yalanı söyleyen değil başlığı açan.yanlış anlaşılmalara mahal vermeyelim. o sene es kaza şampiyonluğu vermiş olsak -ki son an da kurtardık- net herkes sistemi kabul edilebilir görecek üzerini kapatıp geçeceklerdi. ama eminim diğer kitleye uygulanmış olsa aynı şartlarda tiner de kesmezdi bunları. öte de oynayın burası size birkaç beden büyük.
  • artık kesin kanaat getirdim, bu beşiktaş taraftarlarının zeka seviyesi 5 yaş. neden 5 yaş diyorum, çünkü 5 yaşındaki çocukların psikolojik profili aşırı hayal gücü ile desteklenen hikaye uydurma ve yalan söyleme güdüsü ile beraber gelen bu uydurdukları hikaye ve yalanlara ilk başta kendilerinin inanıp doğru kabul etmesidir. çoğu 5 yaş civarı çocukta bu davranış gözlemlenir.

işte beşiktaş taraftarları da aynen böyle. önce bir yalan söylüyorlar, sonra bu yalana kendileri inanıp doğru kabul ediyor ve önlerine gelen her yerde söylüyorlar/yazıyorlar. yani 5 yaşındaki çocukların psikolojik profiliyle beşiktaş taraftarlarının psikolojik profilleri örtüşüyor.

bunun benim karşılaştığım ilk tezahürü mesela "galatasaray şampiyon olmak için ankaragücü'ne 8 atmak zorundaydı, 7 atsalardı biz şampiyon oluyorduk" yalanlarıdır. yıllarca bu yalanlarıyla savaştım, durumun öyle olmadığını, galatasaray'ın zaten 2 averajla önde olduğunu, 1-0 yense bile, beşiktaş 4 farklı kazanmadığı sürece galatasaray'ın şampiyon olacağını anlatamadım, beni yalancılıkla suçladılar*. allahtan teknoloji gelişti, internet yaygınlaştı da tff.org'a girip 29. hafta puan ve averaj durumunu göstererek suratlarına çarpabiliyoruz artık bu yalanlarını. arkasından "kardeşim, diyelim 8-0 değil de 1-0 bitti o maç, siz kendi maçınızı 4-0 kazanacağınızdan nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz, yoksa şike mi yaptınız?" diye sorulduğunda da suratlarının aldığı hali görmek cidden paha biçilemez.

şimdi de yeni yeni yalanlar türettiler. bunlardan biri "biz namoğlu istifa derken siz onu koruyordunuz, müstehak size" yalanı. biz galatasaray taraftarları hiçbir zaman yusuf namoğlu'nu korumadık, ayrıca sizin ucuz oyunlarınıza düşmeyecek kadar da akıllıyız. siz "namoğlu istifa" dediğinizde biz "neden sadece namoğlu istifa ediyor ki, tff tüm kurullarıyla beraber toptan istifa etsin. buna namoğlu da dahil, siz buna var mısınız?" dedik ve alayınız ölü taklidi yaptınız. çünkü amacınız üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek amiyane tabirle. peki biz bunu yer miyiz? yemiyoruz tabi ki ancak siz arsızca yalan söylemekten ve sonra bu yalana kendiniz inanmaktan geri duramıyorsunuz. sanki gerçekten böyle bir durum varmış gibi her yerde öne sürüyorsunuz.

bir diğer yalanınız da bu. ne fatih terim ne de başka bir galatasaraylı lig devam ederken ve biz öndeyken play-off getirildiğini iddia etmedi hiçbir zaman. ne daha öncesinde ne de daha sonrasında uygulanmayan bu sistemin birden bire getirildiğini, kimseden fikir alınmadığını ve ligi 9 puan önde bitirmemize rağmen bu puan farkının yarıya indirilerek yeni bir 4'lü lig usulü turnuva yapıldığını, bu nedenle de iki defa şampiyon olmak durumunda kaldığımızı söylediler. ancak siz yine 5 yaşındaki çocuklar gibi davranıp bu sözleri "biz öndeyken play-off getirildi" olarak algılamak istediniz, böyle söylendiğine dair bir yalan uydurdunuz, ardından bu yalana kendiniz inandınız ve her yerde de bu gerçekmiş gibi söylüyorsunuz/yazıyorsunuz. ama daha önce de dediğim gibi, allahtan teknoloji gelişti, yapılan her konuşma neredeyse videoya alınıyor ve ulaşmak kolay da o yalanlarınızı yüzünüze vurabiliyoruz.

biz yalanlarınızı yüzünüze vuruyoruz da, sizin ar damarınız çatladığı için gram utanmıyorsunuz. işte asıl o çok üzücü...

tanım; olmayandır.

edit: imla vs.
  • bu işsiz kişiliksizlerin hayattaki tek amaçları galatasarayla uğraşmak olmuş. lan başka derdiniz yok mu sizin siktirin gidin parayı nereye gömdüğünü açıklayamayan, bir hafta içinde yapmadım deyip sonra yaptım diye yalan söyleyen başkanınızla uğraşın. çomar olmak böyle bir şey işte sorgulamak yerine size verilen kemikle idare edilen gruba bak hele.

tanım: tiner kokan başlıklarda bugün.
hesabın var mı? giriş yap