• ihsan oktay anar'ın yeni kitabı. 17 ocak'ta kitapçılarda imiş. merakla bekliyoruz.

https://twitter.com/…tus/418351570464415744/photo/1

gecikmiş edit: 21. hatta 20. yüzyıl türkiye'sindeki bayağılığın portresi, cismi olmuş bu kitap. cahil cesareti, şark kurnazlığı, kendini bilmezlik... bu topraklara dair, başımıza bela olan ne varsa bir karakterde toplanmış ve harika bir kara mizah çıkmış ortaya. anar'ın toplumsal eleştirisi de böyle olur işte! kızım sana söylüyorum, hepiniz anlayın.
  • sabirsizlikla elime gecmesini bekledigim kitap. ıhsan oktay anar okuma istahimi her zaman arttirmistir. dolayisiyla hep bekledigim bir lezzet var. geri sayim basladi. okuma rotami ayarlamam gerek.
  • yeni yılın ilk güzel haberini veren kitap.
  • yeni yılın ilk günü alınan ilk güzel haberdir. iletişim yayınlarını yarın aramaya başlarız. hatta dur, kapılarına kadar gideriz.
  • şimdiden konusunu merak ettiğim roman.
    (bkz: galiz)
  • (bkz: #33067130)

tam dediğim gibi yazarın üçüncü dönem serisinin ikincisi, 2014 ocağında çıkacak olan kitabıdır. bu demektir ki; 1-2 sene içinde serinin üçüncü kitabı da çıkacak.

not: ihsan oktay anar'ın böyle bir strateji ile yazacağını sanmıyorum ama gene de insana umut veriyor. düşünsenize üç sene içinde üç tane ihsan oktay romanı okumak ne kadar güzel bir şey. ayrıca serinin bu ikinci kitabının "kitab'ül hiyel" tadında olması bekletisindeyim.
  • bugün haberini alınca diğer ihsanperverlerle beraber verdiğim tepki şu şekilde oldu:

\o/\o/\o/\o/\o/\o/\o/\o/\o/
  • heyecanla 17 ocak'ı beklediğimiz kitaptır. ilteişim yayınları'nın bizlerle paylaştığı tadımlık tanıtım satırları:

"onun umurunda olan tek şey, sadece ve sadece kendini algılamak, kendi küçük âlemine sığan kâinâtı kabul etmektir. çünkü bilmektedir ki, gerçek bilgelik de zaten budur"

haydi hayırlısı...
  • edebiyatın dalında 2014'ün ilk güzel haberidir. ocak'ta ihsan oktay anar okunacak, şubat'ta da kafamda bir tuhaflık çıksa tamamdır, iki ayrı kurtardık.
  • yine ilk gün gidip alacağım ve okuduktan sonra da yine hayalkırıklığına uğrayacağım kitap.
hesabın var mı? giriş yap