• şehrinde doğalgaz; evinde kalorifer, klima olmayan ve karbonmonoksit zehirlenmesinden korktuğu için sobalı odada yatamayan üşüyen insandır. herkes saten gecelikli bihter anasını satayım.
  • neden çorapsız uyumak normal kabul edilirken bu anormal kabul ediliyor anlayamadığım şey.
    kendimi bildim bileli çorapla uyurum kışın. ayaklarım üşür çünkü. nedir bu pilavı elle yiyor muamelesi yahu?
    ben kış gecesi çorapsız uyumayı düşünemiyorum bile. ha çok zengin olurum, evim her zaman 827462 derece falan olur, o ayrı.
    neyin nefreti bu manyak mısınız nesiniz anlamadım.
  • ben küçükken işte ilkokul ikinci sınıftan sonra ebeveynlerim beni kendi halime saldılar. ben kendi kendime uyanır, hazırlanır, okula gider, okuldan gelir televizyon karşısında kuşum aydının kaynanalı programını izleyerek ödevlerimi yapar, akşamları voleybol antremanıma gider, eve gelir uyurdum. işte arada bir anahtarımı falan unutmaz da akşama kadar sokaklarda dolanmazsam ya da kardeşimi anaokulundan almam gerekmezse bahar aylarında kadar bu rutinim pek bozulmazdı. odamdaki televizyonda cumaları gece yarılarına kadar beyaz şov, cumartesileri zaga arada bir tutti furitti izleyerek uykuya daldığım çok güzel günlerdi. işte o günlerde ben külotlu çorabımı da akşamdan giyer yatardım ki sabah çok uğraşmayayım. hatta sadece çorap değil mümkün mertebe giyinir de uyurdum. inanır mısınız yıllar geçti bu pratik zekamdan bir gıdım kaybetmedim. siz şimdi çorap falan deyince anılar anılar o sebeple gözümde canlandılar.
  • zamanında kan dolaşımını engellediğini bir yerlerde duymuş olduğumdan ayaklarımı buz kesse de yapmadığım eylem. kan dolaşımımın engellenmesi beni niye bu kadar korkutuyor bilmiyorum ama imkansız çorapla uyuyamam.
  • pijamalarımı da çorabımın içine sokarak yatıyorum. ayağını sıcak tut diyen ataların var bir bildiği, dalga geçmeyin.
  • psikologların yaptığı bir açıklamaya göre; çorap ile uyuyan insan, anne karnında hissettiği sıcaklığı hissettiği için daha huzurlu uyuyormuş.
    oh ama hakkaten, öyle de dokuz ay uyur insan valla.
  • bircok insanin "olur mu hic uc kulak don de aynaya bak hey" tadinda tepki verdigi ancak surekli yaptigim ve yazin bile rahatsizlik duymadigim $ey.
  • üstüne bir çift de patik geçirerek kombo yaptığım durum. abilerim ablalarım, götümüz zaten donuyor. bari ayaklar üşümesin diyoruz. fena mı yapıyoruz?
  • gerçekleştirmekten keyif aldığım eylem. litaratürüme yatak çorabı kavramını kazandırmış, en temiz en mis kokulusu giyilir, mışıl mışıl yatılır. sabah tekrar günlük çorapların giyilmesiyle son bulur
  • en sevmediğimdir. gecenin ortasında aşırı sıcak ayaktan bunalınır, çoraplar çıkarılır ve yeniden doğma hissiyle tekrar uykuya dalınır. misss
hesabın var mı? giriş yap