• (bkz: sakız)

yatağa girmiş ve sakız çiğnediğinizi unutmuşsanız gerçekleştirebileceğiniz eylem.aramızda üşenmeyip kalkanların olduğu da görülmese de bilinmektedir.
  • ne zaman ve hangi koşullar altında olursa olsun çok pis kilo yapar..gece yatağa girmeden yemek yiyen kişiler "pişman olup vicdan azabı çekenler" ve "olmayıp; "battı balık yan gider deyip devam edenler" olmak üzere 2 gruba ayrılır. 1. grup da, kendi içinde "ben bunu telafi ederim, yarın rejime (hatta spora) başlacağım" ve "kabullenip bu pişmanlıkla yaşayanlar" olmak üzere 2 ana kola ayrılır. birinci ana kol ise kendi içinde "dediğini uygulayanlar" ve "bir türlü uygulayamayanlar" olmak üzere 2'ye ayrılır. ve eğer siz, sözkonusu birinci ana kolun birinci grubunda yer almıyor ve bunu yapıyor iseniz 100% olasılık ile şişmansınızdır.
  • sabahtan beri aralıksız olarak devam ettirdiğim yemek yeme eylemini durdurmak hedefiyle birazdan uyumak üzere yatağa girecek olan şahsımın an itibariyle yaptığı, oldukça sağlıksız ve saçma sapan ama engelleyemediği şeydir.
  • artık uzun yıllar sizinledir.
    hayırlı olsun.
    bir nevi; kalıcı kilo alma yöntemi.
  • reflünüzü azdırır, gastritinizi de azdırır. sabah ağzınızda kötü bir koku ile uyanmanıza sebep olur bu yemek.

akıllı olun anacım. yiyip yastığa başınızı koyup uyumayın hemen. ya yemeyin, ya uyumayın. sağlığınız bozulur alimallah.
    ben yandım, siz yanmayın.
  • kisaca yatgeber diyoruz biz ona. oh mis ne guzel bak kisaca =)
  • kas yapar, iyidir.
    (bkz: türk kası)
  • kalbe oldukça zararlı olan yemektir.

ama göbek gelişimi için yararlıdır.
  • şeker, çikolata, fındık/fıstık ezmesi gibi kalori yoğun yiyeceklerden oluşuyorsa gece boyunca yağa dönüşecek yemektir. yoksa yatmadan bi kilo kereviz sapı kemir bana mısın demez.
hesabın var mı? giriş yap