şükela:  tümü | bugün soru sor
 • steve jobs’ın biyogrofisini yazarak popülerliğini arttırmış walter ısaacson ’ın 2017 basımlı domingo yayın evi eseri.

  nasıl başlık açılmamış hayret ettim doğrusu. araştırmacılığı ve kalemi güçlü olan isaacson’ın eseri gerçekten muazzam. sadece bilişim dünyası olarak bakmamak gerekiyor kitaba. herhangi bir ürün geliştirmek isteyen, satış yapmak isteyen yada kendi firmasını kurmak isteyen herkes her sektör için dersler çıkartabilir bu biyografiler romanından.

  henüz daha kitabı yarılamış olmama rağmen çok şey kattığını düşünüyorum kendime.

  edit:imla
 • okuduğum en etkileyici biyografilerden birisi. ("dijital çağın biyografisi" diye yazar kitabın üzerinde)
  en başından (ada loveless) başlar ve aslında steve jobs'lar, gates'ler'den google'a kadar olan hareketli dönemi iyi anlayabilmek için ortamı anlatır. yıllardan beri aklıma takılan sorulara yanıtlar bulduğum eserdir. aynı zamanda bir yakın tarih kitabıdır.
  kitaptaki xerox parc ile ilgili bölümlere özellikle dikkat edilmelidir. benim anladığım vizyonerliği ile ünlü olan bir çok popüler şahsiyetin idol olarak kabul ettiği başka vizyonlerlerin olduğu gerçeğidir. yani zincirleme bir gidiş.
  diğer yandan dijital çağın filizlendiği ve geliştiği dönemin şartlarını anladığınızda türkiyenin neden bir inşaatçı kodamanlar ülkesi olduğunun ve bir şeyler yaratabilecek insanların ya başarısız olmayı kabul etmesi ya da ülkeden çekip gitmesi zorunluğunun nedenlerini anlamamı sağlamış bir kitaptır.
 • walter isaacson okumaya değer kendi kurgusuyla yazdığı biyografi romanı.