• genelde her türlü mesaja sözlük olur, telefon olur , mail olur gördüğüm anda cevap yazarım. gördüğüm an mesajın geldiği ansa cevapta ışık hızı olur.
  • o an başka bir işim yoksa tam olarak ışık hızıyla yaptığım eylemdir.

mesaj geldiği zaman bildirim geliyor zaten. telefonum da genellikle gözümün önünde olduğuna göre cevap vermeyi kasti olarak geciktirmeyi anlamsız buluyorum.

edit: masumane duygularla yazıp uyuduğum bu entry sonrası mesaj kutumu patlatan arkadaşlara en derin saygılarımı sunuyorum. tabiki ışık hızı işin mübalağasıydı, gecenin 3’ünde “deneme” diye mesaj atmaya gerek yoktu.*
  • mınakodumunun abazanları burada bile kendine pay çıkarmış. abi siz ne çeşit bi yaratıksınız böyle.

bu mesaja hemen cevap vermeme özelliğine sahip insanları anlamıyorum zaten. en uyuz olduğum konuysa, wp’den birine yazıyorsun, mesajını okuyor ama cevap vermiyor. soruyorsun, meşguldüm diyor. ulan o zaman meşgulüm yaz, döneceğim yaz. ya da hiç okuma.

ben eğer görüyorsam çat diye yazıyorum cevabı.
  • bu ben. biri var mesajlarıma genelde minimum 10 saatte cevap verirken ben onun mesajlarına yine anında dönüyorum.
    manyak mıyım neyim. (bkz: yemin ediyorum gerizekalı bu çocuk)
  • kaybettirir, çok net. yazmayın ama böyle telefon başında tırnağınızı kemirerek değil, o an ne işle uğraşıyorsanız onu bitirin öyle yazın. kimse sizden ya da o an yaptığınız işten önemli olmamalı.
  • oldukça hızlı yanıt veririm. hatta ısrarla bunu yapmayanlara dahi elimden geldiğince çabuk dönmeye çalışırım. gelen mesajlara nasıl ve ne kadar sürede döndüğü kişinin karşısındakine gösterdiğin saygıyı ve ayrıca verdiği değeri ortaya çıkardığından karakter analizine yardımcı olur. vakti olmadığını iddia edip ne hikmetse sürekli geç dönenlere zaten inanmayın. insan istediğinde neredeyse her zaman vakit yaratır ve önceliği yapar.
  • genelde karşılığında geç cevap verip mal triplere giren bir kişiyle konuşuyor oluyorsunuz oluyoruz.. oluyorlar *
  • mesaj gelen kişiye karşı hissedilen samimiyetin derecesine doğru orantılı olabilir. öyle bir sonuç çıkıyor düşününce.

edit: imla
  • benim de yaptığımdır. ancak karşıdan aynı muameleyi görmemek benim için küfür sebebidir
  • en hızlısı bile en çok ışık kadar hızlı olabilir zaten. teorik olarak bu da imkansız. çekmüyür.
hesabın var mı? giriş yap