• (bkz: 9 8lik)
  • burada beyaz, kadın ağzı bir türküyü söyleyerek büyük bir hata yapmıştır.
    (bkz: kadın ağzı)
  • civardaki gemilerde tatbikat oldugunu aciklayan cumle.
  • beyaz'in soyledigi bu turkunun aksine, gercek icra edildigi hali ile butun sozleri asagidaki gibidir (dinleyerek cikariyorum bu sozleri, zira tam sozleri internet'de hicbir yerde mevcut degil);

gemilerde talim var
    bahriyeli yarim var
    o da gitti sefere
    ne talihsiz basim var

hani benim receb'im receb'im
    sari lira verecegim
    almazsan karakola gidecegim

gemi gelir yan verir
    limanlara can verir
    benim sevgili yarim
    memlekete (?) verir

sari lira verecegim

gemi gelir yan yatar
    iskeleye (?) atar
    guzel yarim dururken
    cirkine kim can atar

sari lira verecegim

gemi gelir yanasir
    ici dolu camasir
    istanbul'un kizlari
    receb diye aglasir

sari lira verecegim

karanfil oylum oylum
    geliyor servi boylum

servi boylum gelince
    sen olur benim gonlum

vay benim efendim, efendim
    servi bulendim

karanfil oymak oymak
    olur mu yare doymak

yare doydum diyenin
    caizidir boynun(u) vurmak

servi bulendim

karanfil uzar gider
    yapragi tozar(?) gider

yar yolunu sasirmis
    insallah bize gider

servi bulendim

karanfil olacaksin
    sararip solacaksin

ben kadi'ya danistim
    sen benim olacaksin

servi bulendim
  • süt kardesler'in acılıs sekansında enstrümental olarak calındıgını yeni farkettim. halbuki ben bu filmi kaç kere seyretmiştim..
  • kapalı durumdaki tersane kapısında asılı duran tabelada yazan uyarı. bu yazının hemen üzerinde iri harflerle "dikkat" ibaresi de vardır. "dikkat, gemilerde talim var" şeklinde. (bkz: götünden sallamanın en güzel örneği)
  • tanıtım reklamına bakılınca insanı soğutan dizidir. bir kere komik olduğuna yapılan vurgu dizi hiç de komik değil siz yiyin der gibidir. bunu geçin tanıtımda gösterilen her tipleme bugüne kadarki tüm komedi dizilerinde yan tipler olarak gördüğümü ya şişko ya şarkıcı ya çok yakışıklı ya salak ya laz vesairedir. zaten oynayanların bir kısmına antipatim de büyüktür. o reyting hamdi tiplemelerindeki kişi, başroldeki sedat denilen adam. diğerleri de benim için olsa da olur olmasa da olur tiplerdir.

yazın ah polis olsam'ı çekerken yapılan hata ikinci kez tekrarlanmaktadır ve ah polis olsam gene kadrosu biraz daha bu oyunculardan iyi olduğundan 8 - 9 bölüm gitti bu dizi gitmez. ya da arka sokaklar gibi bir bakarsınız beklenmeyen yerde zirveye oynar.

ne akla hizmet böyle bir diziyi çekip yayınlamaya karar vermiştir atv bilemiyorum. tamam yayın saati çok sevdiğim bir dizi olan bir demet tiyatro yerine ekrana geliyor belki o yüzden antipatim daha başlamadan oluştu diziye karşı ama eminim başlayıp bir kaç bölüm görünce de hakkında farklı şeyler yazmayacağım dizidir. ama bir tek gerçek var bir demet tiyatrodan daha çok reyting alacaktır o kesin. *
  • gelmis gecmis en kotu dizilerden biri.
  • hala aynı zihniyetin var olduğunu gösterdi bana. yani, reyting rekorları kırmasın ama haftanın bir akşamını da doldursun, işi gücü olmayan izlesin yeter mantığı.
    çok kilolu birini tanıtırken "yürüyen balina" demek ve adını minik koymak kimi güldürür bilmiyorum.
    atv nin eksikleri, yanlışları çok tabi. ama ona yakışmadı bu dizi.
    güzel, hoş hatun, işi gücü olmayan erkeler koy gitsin.
    iğrenç "çapkınlık örnekleri.
    şöhret okulu dizisi bile tutmadıysa, sen neyine güvenip hazırladın böyle bir diziyi, anlamıyorum ki.
    (bkz: şakaysa komik değil ciddiyse trajikomik)
hesabın var mı? giriş yap