şükela:  tümü | bugün
 • iki gencin; incelenmeye fazlasıyla değer görünen, spor programını.
  içerik olarak her şey mevcut. videolar, beslenme listesi vb.

  six pack için gereken tek şey götü kaldırmak. http://www.gencvefit.com/

  sonradan gelen edit: başladığımın ertesi günü iskender yemek için gittiğim ocakbaşı 'nda volkan 'la karşılaşmam evrenin mesajı mıydı bilmiyorum.
 • son 3-4 gündür evde kendimce egzersiz yaparken, biraz araştırayım, bişey yapıyorsam da doğru yapayım dedim ve genç ve fitle karşılaştım. hani öyle kilolu olduğumuzdan filan değil, hatta kilo almak için, elbette ki fit olmak için.(bkz: #26523984)

  bunlar iki kardeşler. çok güzel bişey yapmışlar. seviye seviye, gün gün çalışma programı, beslenme programı var. elbette ki kesin bir reçeteleri yok, hani bilmişlik taslamıyorlar ya da zorlamıyorlar kimseyi. tam ayarında herşey. çok beğendim, beğendik.
  hatta okudukça öyle bir gaza geldik ki(erkek arkadaşım ve ben) hemen başlayalım diye karar aldık, haftasonuna kadar notlarımızı, ekipmanlarımızı alıp başlıyoruz yani o derece.

  sonrasında bizim ev arkadaşımız geldi biraz önce, mesaisi ancak bitmiş. hemen ona da bahsettik, sen de bize katıl gibilerinden. adam nasıl bir bezginlikteyse artık, söylenecek olumsuz ne varsa dizdi arka arkaya. tabii ki beslenmeyle ilgili.

  hani belki yeri değil, ama beslenme şartlarına tam uyamazsak ne olur acaba meraklardayım. düzensiz besleniyoruz çünkü, mecburen!
 • spora başlamanın verdiği bi gazla, spor salonundan çıkıp yeterince yorulamayan bünyem evde de kendi kendine kardiyo filan bi şeyler yapayım derken bu isimle karşılaştı. videoları inanılmaz faydalı ve elemanlar çok şeker, izlerken(uygularken) sıkılmayı bırak eğleniyorsunuz. bi de işin en önemli kısmı, gerçekten profesyoneller. kendileriyle bizzat çalışma imkanım olsa spor salonumun pabucunu dama atmaya dünden razıyım. kendilerini çok beğeniyor, yaptıkları şeyin devamını diliyorum.

  ek bilgi: isimleri araştırırken öğrendim ki, volkan kademlioğlu bildiğimiz best model of turkey imiş '95 yılından.
 • insanity programını uyguluyor olmama rağmen profil analizimi, haftalık beslenme planımı, çikolatalı süt ve daha bir çok spor adına öğrendiğim bilgiyi onlara borçluyum. işini iyi yapan ve bu yolun sonuna kadar omuz omuza yürüyecek iki kardeş. teşekkürler genç ve fit.
 • birisi çorluda diğeri amerikalarda bulunan iki kardeş. yediğim yulafın pişmemiş olduğunu ve pişirmem gerektiğini öğrendiğim oluşum.
 • ülkemizin güzel insanlarısporla ilgili uçuk kaçık olmayan en ideal bilgileri veren adamlar videoları en ideal videolar adamlarin hem you tube kanalı hem siteleri var siteleri profil analizine kadar herşey ücretsiz çok kaliteli adamlar amerikada yaşıyorlardı ülkeye kesin donus yaptılar bir kaç gün önce heade hayirlisi
 • spor ve sağlıklı beslenme konusuna gönül vermiş, tüm bilgi ve tecrübelerini başka insanlarla maddi bir talep olmaksızın paylaşan iki kardeşin kurmuş olduğu oluşum. harika da bir web sitesi yapmışlar : [http://gencvefit.com/

  düzenli spor yapmaya başlamış ve sağlıklı beslenme konusuna da kafa yoran birisi olarak kendilerinden oldukça faydalı bilgiler öğrendim.kendilerinin önerilerini dikkate alarak hem beslenme hem de antrenman programımı değiştirerek çok daha iyi sonuçlar almaya başladım. bir gram açlık, yorgunluk çekmeden mis gibi sporumu yapıyorum, kilomu veriyorum ve kas inşa ediyorum.

  kendi web siteleri ve youtube kanalıyla paylaştıkları videolar da insanlara spor ve sağlıklı beslenme konusunda neler yapılması gerektiğini bilal'e anlatır gibi anlatıyorlar. ayrıca vermiş oldukları önemli bilgilerin de bilimsel araştırmalarını aynı videoların linklerinde veriyorlar. yani kulaktan doğma, içi boş ,temelsiz şeylerden bahsetmiyorlar. onlarca bilginin bir süzgeçten geçirilmiş halini sunuyorlar.

  bu iki kardeşin bu emeklerini çok kıymetli ve takdire şayan buluyorum. spor yapmaya başlayan, hatta spor yapan ,beslenme konusunda sıkıntı yaşayan insanların kendilerini takip etmesini en azından bu insanların yapmış oldukları çalışmalara bir göz atmasını şiddetle tavsiye ediyorum. gerçekten sonuç alacaksınız.

  buradan gökhan ve volkan kademlioğlu kardeşlere de emekleri için kendi adıma çok teşekkür ediyorum.

  edit: kendilerinin şiddetle önerdiği antrenman sonrası çikolatalı süt içilmesi önerisine spor yaptığım salonun hocası ilk başlarda karşı çıkmış '' ne alakası var '' tarzında bir cümle kurmuştu. hocama kendilerinin youtube videolarına bakmalarını önermiştim. geçtiğimiz hafta spor salonunda hocamın masasının kenarında bir adet 200 mm'lik bir nesquik gördüm. bu ayrıntıyı da paylaşayım buradan :)
 • hem çok bilgililer, hem çok ilgililer, hem çok özgünler, hem de çok sempatikler.

  sağlıklı yaşam ve spor konusunda gördüğüm en iyi türk youtube kanalı.
 • size hayvan gibi pilav tavuk yumurta üçgeni dışında hiç bir şey içermeyen diyetler dayatıp , önce yağlanıp sonra onları kasa çevirmelisin diyen sizi sakatlayana kadar klasik (90 lardan kalma) hareketler ile sakatlamaya yeltenen hayvan badici antrenörlerin aksine, beslenmeyi , egzersizi çalışma prensipleri ve metodları ile gözler önüne seren; kuru kuru fatih terim usülü "hadi hayvansın yaparsın yürü" şeklinde motivasyon yerine daha sürdürülebilir taktikler veren bir oluşum . emeği geçen herkese teşekkürler

  . daha iyileri yok mu elbette var ama türkçe anlatıp bu kadar iyi niyetli ve geniş kapsamlı bilgi veren başka bir grup yok . youtube da bulacağınız tük fitnes bilmeneleri çoğunlukla badici diye tabir ettiğimiz ayuboğanlardan ibaret .

  elbette onları küçümsemiyorum ama yöntemleri bilgileri , uyguladıkları antreman metodları karanlık çalğlardan kalma. hala trapez çalıştıranlar mı dersin , hala yağ yakmak için kardio yapma boşa enerji kaynı diyen mi dersin , sebzeyi boşver tavuk göğsü haşla pilavla götür gerisi hikaye diyen mi dersin . bu işin bir bilimi olduğunu inkar eden insandan uzak durun.

  bu noktada genç ve fit diğerlerinden dramatik farkla öne çıkıyor. beyaz yakalı sportif yaşam koçları diyorum onlara. özellikle frisko sokaklarındaki antremanlarını iç geçirerek imrenerek izliyorum. olur da bir gün six packlerimi yeniden gün yüzüne çıkartırsam emekleri büyüktür.
 • sağlıklı beslenme ve spor üzerine hazırlanmış enfes site.

  siteleri çok başarılı . kendilerini de çoook uzun zamandır takip ediyorum. çok başarılılar. lakin antrenman p90x in aynısı sayılır. antrenman konusunda p90xi takip etmeyi tercih ederim. geri kalan konularda özellikle beslenme önerilerini asla kulak arkası etmem . sağolsun varolsunlar.

  son olaraktan bir klişeyle bitirelim. " selam, genç ve fitten gökhan burda "