• her hafta çok büyük bir sabırsızlıkla beklediğim, acayip zevk alarak okuduğum, (neredeyse içime sokacağım) ilk çıktığından beri kesip sakladığım penguen çizgisi....ana karakterleri şunlar: 1-genco 2-kanka muzo 3-manita arzu 4- iş bitirir dayıoğlu mustafa 5-genco nun -gurban olam- annesi 6-genco nun babası (benim favorim!) 7-genco nun emekli albay dayısı, yengesi ve kızı. 8- genco nun antalyadaki ağabeyi, yengesi ve kopil yeğeni 9- narın yengesi 10-genco nun işyerindeki çakal tayfaları ( ki içlerinden biri çizerin kendisi sanırım )
  • hic aklimdan cikmayacak cumleler barindiran karikatur serisi:

--tursunun kitiri ac mideyi sehvetlendirir.
    --antik kentte karsilasmayi umut ettigin oryantal giysili, otantik meraklisi, kulturlu, yanliz turist kiz.
  • bu hafta yayinlanan kurban bayrami bolumunde, genco'nun uzun zamandir muzo'ya karsi birikmis olan sinirini, gicigini ve de gazini kurbanlik duve bir boynuz atarak almistir. genco birkac hafta once muzo ile birlikte rus hatunlarla duzenledigi kacak et kesiminden beri henuz toparlanabilmis degildir. mahanur yenge'nin kayisdagi'ndaki evinde kurulan bayram sofrasinda yine kafasinda 1001 dusunce balonu ucmaktadir. iki bayram da gectigine gore, gul yuzlu arzu'yu ailesinden isteme proseduru yakinda baslar herhalde. genco bu arada buyuk bir beceriksizlik ornegi gostererek, arzu'yu kaybetmezse tabii ki. kiz isteme, soz, nisan, nikah, dugun, balayi bolumlerindeki ayrintilar yine vapurda, otobuste, dolmusta penguen okurken kahkaha attiran cinsten olur insallah.
  • genco nun neden hala dönüp dolaşıp muzo ya gittiğini anlayamadığım çizgi dizi...genco nun dayısı ve dayıoğlı mustafa daha bir süperdir kanımca...yani çizerin bu iki karaktere daha çok eğilmesi lazım anlamında söylüyorum.
  • beni garip bi şekilde mutsuz eden seri...yanlış anlaşılmasın; kötü demiyorum ,beğenmiyorum da demiyorum...üzülüyorum sadece gencoya...gencoyu okuduktan sonra istemeden empati yapıyorum ve ağzıma kuru simit tadı gelio...anlıyosun di mi beni genco....mutlu ol ,karı kız götür istiyorum ama biliyorum ki götü de kalkmaya çok müsait bi adamsın...off sürekli rahatsız ediyosun benı genco,kafa atmak istiyorum sana...
  • penguenin, uykusuz grubunun ayrılmasıyla beraber geriye kalan yegane okunabilecek kısmı.
  • cok ama cok agir isleyen penguen serisi..surada kasim ayina girdik ama kahramanlarimiz hala tatildeler ve donemediler..bi donderin artik..
  • uykusuzdan sonra penguen'i özleten karikatür dizisi. bugünlerde daha da bi arttığı için bu özlem, ayrıca anlıyoruz ki eski penguen tirajının şimdiki uykusuz tirajına geçemediği kısımı imiş bu dizi. penguen'in hala saflarda sağlam yer tutuyor olmasının ana sebebi olduğuna inandığım bölümdür genconun yalan dünyası, yardımcı sebepler için ise ;(bkz: alpay erdem) (bkz: kolpa grosso)
  • (bkz: #12744515)
  • adı üstünde yalan dünyamızı anlatan penguen sayfası. dünyamız yalanken, biz de onun içinde yaşayıp gerçekmiş gibi yapmaya çalışırken böyle bir sayfayı sevmek kolay olmuyor tabi. bu nedenle seveni kadar sevmeyeni de var genco'nun. aynaya bakmak gibi.
hesabın var mı? giriş yap