• bir laptop markası. bir başka deyişle komando laptop. -20 ila +80 dereceye kadar sıcaklık değişimine, darbeye, titreşime, suya, toza, şoka dayanıklı olarak üretiliyor. tonlarca kilo yükün altında, ya da suyun 1 metre derinlerinde ve bir de özel bi ayarla sadece gece görüş dürbünüyle kullanabiliyormuşsunuz. geçen sene fiyatı 4000-7000 dolar arasındaymış.
  • genelde özel operasyon birliklerinin, özel askeri şirketlerin, devlet erkânının kullanmış olduğu ayrıca arkeolojik çalışmalarda da çokça tercih edilen ultra mukavemetli, hem yazılımsal hem de donanımsal güvenlik unsurları içeren bilgisayar markası. türkiye satış fiyatlarını bilmiyorum ama yurtdışında satılan 10 bin dolarlık versiyonlarını görmüştüm. yukarıda ki saydığım iş ve meslek koluna ait olmayan birisinin getac marka bilgisayarları tercih etmesini de önermiyorum.

ayrıca (bkz: mitac)
  • (bkz: mitac) ile aynı firma diye biliyorum.
  • amerikada ki neredeyse bütün polis departmanlarının dayanıklı mobil bilgisayar ihtiyacını karşılayan tayvan şirketi.
  • yaklaşık 5 yıldır m230 ve v100 serisini kullandığım , askeri amaçlı üretilmiş,bilimum ısı, nem , su , toz , darbelere dayanıklı fansız çalışan, tank gibi askeri araçlar içinde çalışmasına uygun yapısı olan, çok memnun kaldığım laptop
  • iç anadolu şivesi ile "git aç"tır. mesela evde laptop vardır. arkadaşına sorarsın "hacı senin bilgisayarı açıyım mı?" arkadaş da sinirli ve şiveli bir tonla "get ac!" der. güzel espri. bence getac firması bunu bir düşünmeli. telif haklarını veriyorum kendilerine. *
hesabın var mı? giriş yap