şükela:  tümü | bugün
 • haklı bir talep. evet istemiyoruz. diğer illerde, insanlar hala sıkıntı çekerken bu konseri desteklemek şuanda duyarsız bir hareket. hiçbirşey çözülmüş değil ki kutlamasını veya paylaşılmasını yapalım. biz oraya halk olarak çıktık. ülkeye halk olarak yayıldık. halk olarak bitecek bu iş. ondan sonra ne yapılırsa yapılır. söyleyeceğim sanatçılara, desteğiniz varsa, meydanlarda verin, sahnelerde değil şimdi. 3 kişi hayatını kaybetti. yakışıyor mu bu organizasyon şu tarihte? en azından istemediğimizi bilmeliler. ''gezi'' adı altında bu duyarsızlık şuan yapılmamalı. ''halk'' kimliğini ortadan ikiye bir anda bölünmemeli. orada zaten insanlar birşeyler yapıyor. seslerini duyuruyorlar. halk orada. halk heryerde. halk sokaklarda.

  eğer konu artık birbirimizle barışmaksa, önce recep tayyip erdoğan bu yaptıklarından özür dilemeli. yanlışsam deyin ki yanlışsın. medyada bangır bangır konuştukları yenilir yutulur cinsten şeyler değil. aldıkları kararlar hiçbir zaman halka sorulmuş değil. gezi parkı hakkında alınmış bir karar yok. kaldı ki savaşı destekleyen bir başbakan kabuledilebilir bir başbakan değil. polis şiddetine dur denilmiş değil. diğer illerde hala sıkıntılar çözülmüş değil. reyhanlı'da olanlardan çıkıp da özür dilenmiş değil. suriye'de savaş istemediğimiz halde savaşa sürüklenmek kabul edilebilir değil. atatürk'e ayyaş denmesinin hesabı verilmiş değil. sayacağım çok şey var da zamanında yazmıştım. artık kendisine birşeyler bile ifade etmek istemiyorum. ne rica etsek biz - siz olduk. şimdi iki konser ayağına 3 kişi hayatını kaybetmişken yandaş medyalara demeçler mi vereceğiz? olmaz. ben gitmem. insanlarla uzlaşmak madem bu kadar zor başbakan için, ben de uzlaşmıyorum bu kadar çok can yanmışken. unutmuyorum yaşadıklarımızı. hiçbir zaman da unutmadım o yaşananları, kendisinin zehir dolu kelimelerini.

  bu konser şu tarihte kabul edilebilir bir konser değil. evet barışçıl olabilir, ama bu kadar vurdumduymazlık için de gerçekten pes derim. zamanı değil şuanda. biz ne için direndik o zaman? karşılığını alabildik mi? saygı görebildik mi ülkemizden? hayır.

  önce verilecek hesaplar, sonra konser. önce yanan canların bedeli.

  sahneler, izleyenler ve dinleyenler içindir. biz bu direnişle birbirimizi dinliyoruz, birbirimizi izliyoruz. henüz bitmedi.

  not: istanbul'dayım.

  edit: konser iptal

  hashtag;

  (bkz: #geziparkikonserinehayir)

  haber;

  http://www.hurriyet.com.tr/…anat/haber/23443875.asp
  http://www.medyatava.com/…i-de-konserli-nobet_90909

  son durum;

  http://www.hurriyet.com.tr/…anat/haber/23445646.asp

  https://twitter.com/…rkan/status/342542444421840898

  kendilerine duyarlı davrandıkları için teşekkür ederiz.
 • sonuna kadar katildigim kampanya. ortada hayatini kaybetmis üc insan varken, direnis hale devam etmekteyken, hükümet geri bir adim atmamisken, özür dilememisken, özellikle bugün ankara, rize de yasanan olaylar ortadayken sacma sapan bir konser duyurusudur! ankaradaki kardeslerimize yardima gidelim konsere gidecegimize! #direnankara #direnrize
 • birileri direniscileri birbirine dusurmek icin duzenlemiyorsa ben de neyim (komplocu mode on).

  saka gibi bazi yetmez ama evet diyen sanatcilar da konser verecekler arasinda.

  (bkz: kerem kabadayi) baska zaman olsa mor ve otesi ve kerem kabadayi'yi severim ama boyle siyasi durusu olan bir konserde kerem davulunu calmayiversin.

  (bkz: sezen aksu) zaten bol bol elestirildi bu konuda. ekleyecek birseyim yok.

  not: istanbul'luyum.
 • kahraman izmirli direnişçilerin sindiremediği konser. halbuki istanbulda fazla direnişçi yoktur diye takviye için onlarca otobüs dolusu insan göndermişlerdi taksim direnişine. hepsi bunun için miydi ha. nankörler.

  not : zarar verici dezenformasyon nedeniyle ispiyonlanmış. fakat verdiğim bilgide yanlışlık yok. onlarca otobüsle insan geldi izmirden.
 • tabi ki istemiyoruz. ya gören tüm ülke refaha kavuştu, her şehirde ayrı kutlamalar olduğunu sanar. önümüzde konserler yapacak çoook uzun günler var. gezi parkında remsen zafer ilan edildi? neyin zaferi bu? ha tabi ki sevin polisler çekildi bunu kutla. ama "dozunda". diğer arkadaşları unutmadan kutla. konser nedir allasen ya? insanları uyutmaktan başka yapılan bir şey değil bu organizasyon da.

  yarın orada olsam da arkamı bile dönüp izlemeyeceğim. kitaplarımla mutluyum ben.
 • gezi parkı'na televizyon koyulsun kampanyası ile bu tür şeylere gerek kalmayabilir. insanlar orada eğleneceğine diğer şehirlerde kendileri için yenen gazları, dayakları görebilir ve konserlerle falan uyutulmaları engellenebilir.
 • çok da mantıklı olmayan bir itiraz.

  her konser eğlence amaçlı yapılmaz. durumu normalleştirmek, gaz solunumunu azaltmak, slogan atmayı olduğu kadar şarkı söylemeyi de bilen insanlar olduğunuzu göstermek için de konser verirsiniz.

  halen acı çekenlere şarkılarla selam ve direniş mesajı yollarsınız.

  sonuçta bu konseri serdar ortaç ve şahan gökbakar vermeyecek.
 • bütün kalbimle desteklediğim kampanya.

  yapmayın arkadaşlar, ölen var, ağır yaralılar var, canını ortaya koyup mücadeleye devam eden var, tutuklanan var. ne konseri bu? neyi kutluyoruz? olay bitti, hükümet özür diledi, özgürlüğümüze dokunmayacağı sözü verdi de benim mi haberim yok?

  yapmayalım bu konseri ne olur. arkadaşlarımız hala mücadele ediyor diğer şehirlerde, biz burada eğlenirsek utancımdan yüzlerine bakamam. yalvarıyorum, iptal edin bu konseri.
hesabın var mı? giriş yap