• koç bu sene point guard değil shooting guard oynayacaksın dediğinde yanlış anlamış...
  • bu adam sıradan bir kişilik değil.

arenas'ı nasıl anlatmak lazım. golden state'de çaylakken dikkat çekmişti. ikinci turdan seçilip beklentilerin üstüne çıkan oyuncu olarak. ta o yılda dikkatimi çekmişti sonradan wizards'a gitmesine anlam verememiştim.

ta ki bir basketbol dergisinde arenas'ı anlatan yazıyı okuyana kadar.

hiç annesini görmeyen bir çocuk çetelerle dolu bir mahallede büyüyen bir velet düşünün. ama acaip hırslı lisedeki senden bir halt olmaz diyene kadar basketbolu da ciddiye almıyor ama bu lafı duyduğu an ölümüne çalışmaya başlıyor.

arenas'ı farklı yapan bu özelliktir diye düşünüyorum. basketbolu bir show olarak görüyor amatör ruhla oynuyor ama diğer yandan herkesten de çok çalışıyor.

deshaun stevenson'la parasına yaptığı üçlük yarışmaları, bunu nette yayınlaması.. yazdığı blogda da anlatırdı yaptığı hareketleri çok eleştirenler üzerine yorumları vardı, bu oyun diyordu bir sakatlık geçirirsiniz ve herşey biter diyordu. tam korktuğu başına geldi sanırım.

''bu yaz 75.000 şut atçam hocu günde şu kadar şut eder'' diye bloğundan yayınlayan bir adamdır arenas. dediği gibi de ölümüne çalışırdı.

arenas gibi adamlar fazla yok ligde. kasım kasım kasılan süperstarlardan farklı bir oyuncudur hep benim gözümde.
  • nba tarihinin gelmiş geçmiş en yetenekli ve disiplinli oyuncusu olmasına rağmen siyah olması sebebiyle hak ettiği değeri göremeyen efsanevi oyuncu. basketbol bir sanat ise arenas onun bacanağıdır.
  • çıktığı son nba maçının öncesinde yaptığı hareketlerle emin oldum ki, kendisi "gerizekalı nba oyuncusu" bayrağını stephon marbury'den başarıyla devralmış durumda şu esnada. o hareketleri yapmasa da muhtemelen aynı cezayı alacaktı, ama keşke delonte west gibi kayıplara karışarak ya da stephen jackson gibi apaçi dövmeler yaptırarak falan kendini ifade etseydi.
  • olayın yanlış anlaşılan bir şakadan ibaret olduğu şeklinde açıklama yapıp duruyorlar. gilbert arenas'ın garip şakalar yaptığı biliniyor ancak bu sefer de öyle mi belli değil, işi bu şekilde de kapatmaya çalışıyor olabilirler. ayrıca böylesine aksiyon dolu bir olaya ron artest'in nasıl olup da bir şekilde bulaşmadığını da acayip merak ediyorum doğrusu.
  • caron butler'in anlattiklarina bakilirsa tam bir gerizekaliymis. 110 milyon dolarlik garanti kontrati varken ucakta takim arkadaslariyla poker oynarken ortadaki 1100 dolarlik potu (oyunu kazanmadigi halde) cebine atip geri vermiyorum sikiysa gel al diye kavga cikartmis. o da yetmemis soyunma odasina 4 silah getirip koltugun ustune dizmis sanki orda silahli kavgaya girebilecekmis gibi. tum bunlari kariyerinin zirvesinde olup cok buyuk paralar kazandigi zamanlarda yapiyor ustelik. bosuna demiyor amerikalilar bir adami gecekondudan cikartabilirsin ama adamin icindeki gecekonduyu asla cikartamazsin.

edit: merak ettim kavga ettigi elemana noldu acaba diye. javaris crittenton ilk turda draft edilen gelecek vaad eden bir oyuncuyken los angeles'in en buyuk cetelerinden birine katilip bir suru uyusturucu ve cinayet sucuna karisip 23 yil hapis cezasi almis. ucuz kurtulmus yani arenas, kendine silah ceken adam tetigi de cekebilecek kafada biriymis. tam anlamiyla bok yoluna gidiyormus artislik yapicam diye...
  • bu seneki kötü performansının nedenini takım arkadaşı hidayet türkoğlu açıkladı:

"eski eşi evde beslediği köpekbalıklarını akvaryumlarına kurşun dökerek zehirledi."
  • stan van gundy'de bu adama çözüm bulamadı. en azından takastan sonraki tablo öyle duruyor. benchten girince pek bi basiretsiz, ilk 5 birkaç maç denendi, gene basiretsiz.

kalsaydı keşke rashard lewis.
  • silahi soyunma odasinda arkadasina dogrultmasi yetmiyormus gibi, ciktigi ilk nba macinda ellerini silah gibi yaparak yine arkadaslarina dogrultmus olan basketbolcu. bence stern'un sabrini tasiran bu ikinci olay. resmen dalga geciyor adam koca nba'le.
    neyse yakinda fenerbahce'den bir aciklama gelir cezasi ertelenmeseydi az daha aliyorduk arenas'i diye.
  • bir zamanlar son saniyelere kalan maçlarda topu son ana kadar elinde tutup, seyirciler "yapmaaaaağ" diye bağırmaya başlamışken topu kaldırıp atmayı ve maçı kazanmayı hobi edinmiş bir adamdı kendisi.

hey gidi. hüzünlendim valla lan.

(bkz: insanoğlu kuş misali)
    (bkz: ne oldum değil ne olacağım demeli)
hesabın var mı? giriş yap