• guilano'yu bilmiyorum izlemedim etmedim ama talisca'yı milli takıma alacak olan teknik direktörün aklından şüphe ederim. brezilya'nın bir hayalete ihtiyacı yok.

not: bjk
  • asil fernandao nasil alinmadi lan. o dururken neymar’i kadroya alan zihniyet ne yabmak istemektedir?
  • giuliano'nun o takıma girebilmesi için brezilya milli takımının başında aykut kocaman'ın olması lazım.
  • sivas'tan robinho'yu nasıl çağırmazlar resmen türkiye üzerinden algı yaratıyorlar. türk ligine giderseniz milli takımı unutun diye. hemen neymar'ı transfer edip bu oyunu bozalım.
  • cagirilan kadrodaki oyunculari görünce sasirtmayan karardir.
    adamlarin orta saha roster olarak su sekilde:

fernandinho (manchester cıty)
    willian (chelsea)
    paulinho (barcelona)
    casemiro (real madrid)
    renato agusto (cin)
    philippe coutinho (barcelona)
    fred (shakhtar donetsk)
    taison (shakhtar donetsk)

yani buraya belki renato yerine talisca belki olurdu ama dünya kupasini saha kenarindan izlemekten öteye gidemezdi.
  • talisca yedeğin yedeği olabilirdi hani şu kadroda olup şampiyona boyunca hiç süre alamayan futbolculardan ama giuliano nedir amk ne işi var brezilya milli takında
  • doğru karar.

guiliano; sahte 9 desen değil, 10 numara desen o hiç değil, açık oynatsan verimli değil.
    sıkışan oyunu açacak kadar inceci bir adam da değil.

skora katkısı yüksek görünse de; golleri daha ziyade takım öne geçip rahatladıktan sonra bulan bir adam. anahtar değil kilit açmaz.

ben guiliano'yu basketboldaki skor belli olduktan sonra kendi istatistiğini yükseltme çabasındaki abd'lilere benzetiyorum.

özetle; guiliano'da, her şeyden biraz biraz var ama hiçbir şeyden tam yok.
  • ya olm menajer oyunu falan manyak mısınız siz ya?

bakalım talisca ve giuliano'nun mevkisinde oynayacak adamlara:

neymar - psg
    douglas costa - juve
    roberto firmino - liverpool
    gabriel jesus - m.city
    taison - shakhtar
    willian - chelsea
    coutinho - barcelona

şurada zaten kağıt üstünde talisca ve giuliano'nun yarışabileceği bir tek taison var. 1 kişilik bu slota da adım gibi eminim şimdi aklımıza gelmeyen eşit kalibrede 9-10 futbolcu daha vardır brezilya'da. yani firmino ya da ne bileyim g.jesus yerine niye talisca'yı seçmediler diyorsanız da futbol falan konuşmayın daha fazla rica edeceğim.
  • bildiğiniz gibi brezilya özellikle menajerlerin ve kulüplerin de baskısıyla milli takıma saçma sapan futbolcuları çağırıp parlak ve yetenekli bir oyuncu gibi gösterip pazarlamaya bayılır. son dönemlerde uluslararası arena'da takım olarak o kadar hayal kırıklığı yaşadılar ki artık en iddiasız maçta buna bile cesaret edemiyorlar. hatta belli bir yaşa gelip de kariyeri ortada olan isimleri bile basit maçlarda alıp kadroya koymuyorlar. brezilya dünya kupası eleme maçlarında iyi bir performans sergiledi, bunu rahatlıkla söyleyebiliriz. giuliano ve talisca bu maçların kaçında oynadı hatırlayamıyorum ama kadroya alınsalar bile ilk 11 başlamadıklarını hatırlıyorum. şimdi tek tek bakmaya üşendim ama durum bu şekildeydi. brezilya milli takım olarak sistemin isimlere göre kurulması gerektiği bir takım değil de isimlerin sisteme adapte olmasını isteyen bir futbol anlayışını benimsedi desek yanlış olmaz. mücadele eden, kapris yapmayan, milli formayı önemseyen ve hırslı futbolcularla kadroyu kurmaya çalışıyorlar. kadroda olmayı hak etmeyen 1 kişi bile yok bence.

kadro da şu şekilde :

goalkeepers: allison, ederson, cassio

defenders: danilo, fagner, marcelo, filipe luis, thiago silva, marquinhos, miranda, pedro geromel

midfielders: casemiro, fernandinho, paulinho, fred, renato augusto, philippe coutinho, douglas costa, willian

strikers: neymar, taison, gabriel jesus, roberto firmino
  • çin'de oynayan renato augusto kadroya girerken bu iki isminde şapkalarını önüne koyup düşünmeleri lazım biz niye giremedik acaba diye.
hesabın var mı? giriş yap