şükela:  tümü | bugün
 • şanlıurfa'nın haliliye ilçesinde taşımalı eğitim yapan göbeklitepe ilkokulu öğrencilerinin her öğlen şanlıurfa gibi soğuk bir memlekette yemekhane yokluğu nedeniyle okul koridorlarında o soğuk zeminde yemek yemeye çalışma çilelerine dair haber link

  umarım bu rezalete son verme adına ilgili birilerinin dikkatini çekebiliriz
 • rezalet görüntüler.

  “öğrenciler yazın bahçede, kışın da böyle koridorda sıraların üzerinde yemeklerini yiyor. hijyen yok. masanın üzerine yemek dökülüyor. bu sıralarda yemek sonrası ders görülüyor" açıklamasında bulundu.”

  şimdi masanın üzerine yemek dökülüyor diye çocuklara koridorda, yerde yemek yedirmek de ayrı bir rezalet. böyle çok hijyenik oluyor da sanki. masanın üzerine yemek dökülüyorsa ıslak mendil verirsiniz, herkes masasını siler. tabi bu geçici bir çözüm.

  konu yine aynı yere gelecek ama o kadar cami yapılıyor, bir okulda yemekhaneye ayıracak bütçe yok. bu da kalıcı çözümün ipucu.
 • insanın içini burkan, öfkelendiren görüntüler.

  2634634634 derslik yaptık, 23523523523 okul inşa ettik. eğitime 2356252352 tl bütçe ayırdık. bu mu?

  30 kasım 2017 türkiye

  --- spoiler ---

  öğrencilerin yemek çilesi pes dedirtti!

  şanlıurfa’da taşımalı eğitim sisteminin uygulandığı 24 sınıfta yaklaşık bin 600 öğrencisi olan göbeklitepe ilkokulu’nda öğrenciler yemeklerini koridorda beton zemine oturarak yiyor.
  --- spoiler ---

  30 kasım 2017 dünya

  --- spoiler ---

  amerikan basını 11 yaşında yaptığı projeyle 25 bin dolar değerindeki bilim ödülünün sahibi olan colorado'lu gitanji rao'yu konuşuyor.

  geliştirdiği bir cihazla içme suyunun içindeki kurşun oranını ölçebilen rao, 'amerika'nın en genç bilim insanı'ünvanının sahibi oldu.

  11 yaşındaki kız bu cihazı geliştirirken maliyet düşürücü tedbirlerin kurşun ve diğer toksinleri içeren kusurlu içme suyuna yol açan flint, michigan'daki su krizinden esinlenildi.
  --- spoiler ---
 • o muhtarı kulaklarından tavana çakmak lazım. bu ne dangalak mevzudur arkadaş. bu anadolu ruhu değil, her sikim devletten beklenmez, en kötü iki tahta çakar koyarsın okula. amk ölücüleri.