• son birkaç ayda verdiğim uktelerin tamamını dolduran yazar. doldurduğu ukteleri bir şeyler yazmış olmak için doldurmuş olmadığı da belli oluyor; bunların arasında en kısa olanı 15 satır sürüyor. müzik konusundaki üstün birikimiyle kendisinden çok şey öğrenmek mümkün. hem dinliyor, hem yazıyor: kendisiyle paralel bir evrende yaşıyor olmaktan memnunum.
  • sözlüğü amacına uygun kullanan ve bilgilerinden fevkalade faydalandığım değerli yazar.
  • jerzy kosinski'nin çelik bilye (pinball) romanındaki ana karakter.
  • 127 gün boyunca hasretini çektiği istanbul'a tek parça halinde dönebilmiş olma başarısını gösterip de ardından bir anda kendisini aldatılmış hisseden sözlük yazarı.
  • her boku biliyor bu, canımı sıkıyor. benim bilmediğim şeyleri bilen insanlar var, goddard da bu nadir insanlardan biri. aslan parçası.
  • entrylerine sürekli olarak rastlamaktan hem mutluluk duyduğum hem de baymaya başladığım insan. birilerinin bir şeyleri benden önce dinlemiş olduğu yahut benden daha iyi biliyor olduğu gerçeğiyle yüzleşmenin acısından olabilir belki, belki de değil eheh... sözlüğün kıymetlilerinden.
  • kırmızı kar montu ve turuncu kazağı ile en kalabalık ortamlarda bile (bkz: utrecht/4) farkedilmemesi imkansız sözlük yazarı..
  • celik bilye ithalati uzerine planlar yapan bir deli oglan. kaziyor, dinlenebilir nesneler cikariyor sonra onlari servise hazirliyor, servis ediyor, satis sonrasi servis veriyor, egitim notlari hazirlayip egitim veriyor, gelisiyor, gelistiriyor. aslinda caktirmadan cok sey yapiyor. hep yapsin. izliyoruz.
  • çin'den gelip ayağının tozuyla çin hakkında verilen ukteleri tek tek dolduran yazar. belki bizleri yiğip ku$adası kadınlar plajındanda gelmi$ olabilir veya olmayadabilir. $üphesizki en iyisini goddard bilir.*
  • bi plaksever diğer bir plakseveri nerde olsa bulur; hem de o kadar yıllık ortak dostlarından bihaber ifadesine sıkıştırıp, kalanını plak cızırtılarına bıraktığım cabaretdir.
hesabın var mı? giriş yap