şükela:  tümü | bugün
 • ebubekir sifil isimli şahsın sarfettiği cümledir.

  kısaca diyor ki, ben göğsümü gere gere islamdan dönen kişi katlederim.

  ve bu adam yerine basın mensupları yargılanıyor.

  yanlış olmasın, bu kişi yoldan geçerken çevrilip "gel bizim tartışma programına katıl" denen bir kimse değil. bu kişi bir doçent.
 • o zaman önüne çıkan tinerci de 20 lira ister de vermezsen seni öldürür. ben de mürted derim. paraya tapıyorum. herkes kendi inancını yaşasın dede
 • (bkz: nisa 89)

  (bkz: maide 33)
 • niye dincilerin hicbir zaman iktidara gelmemesi gerektiginin kaniti yobaz.
 • sünniliğin bu iddiasının sebebi ayet değil hadistir,yani rivayettir.
  sünniler rivayetlere ayet muamelesi yaptığı için bu sonuçlara ulaşıyor.1000 küsür yıldır sünniliğin kuran'da bulamadığını bizim bilimseller buluyor!!kuran'da mürted diye bir kavram yoktur.dolayısı ile getirdiğiniz ayetlerin mürtedin öldürülmesiyle bir alakası yoktur.bu denyolar önceden tevbe 5'i bu konuya delil diye getiriyordu ama haklarını vereyim gelişme var!müşrikle mürtedin farkını öğrenebilmişler xb bu iddialar hadis kitaplarında var kuran'a 1400 yıldır yazamamışlar nedense!

  iman edip sonra inkâr eden, sonra iman edip, tekrar inkâr eden; sonra inkârında ileri gidenleri, allah ne affedecek ne de doğru yola iletecektir.(nisa 137)

  ...onlar, eğer güç yetirebilseler, sizi dininizden döndürünceye kadar, sizinle savaşmak isterler.sizden kim, dininden döner ve kâfir olarak ölürse dünyada da ahirette de yaptıkları boşa gitmiş olur. işte onlar, ateşin ehlidir. ve orada sürekli kalacaklardır. (bakara 217)

  kuran'da mürted diye bir kavram yoktur.bu gelenekçiler allah'tan daha çok bildikleri için kuran'ın yanına başka kitaplar koyarlar ve rivayetlerle ayetleri hükümsüz kabul ederler.
  kuran insanlar tarafından yazılmış ise 1400 yıldır mürtedin öldürülmesini kitaba niye sokamamışlar?başta verdiğim ayetleri neden ortadan kaldıramamışlar?süreniz başladı.
 • nisa 89 - diyanet
  meal yolu; doğrudan kur'an'da geçen ifade.
  tefsir yolu; diyanetin olayı nasıl sıvarım ifadesi.

  dinen haklı söylem.

  işte bu yüzden böyle ilkel masallara ve öğretilere kapımız kapalı.

  şahsı, açıksözlülüğünden ve inandığı öğretilere bağlı kalmasından dolayı kutlarım. asıl komik olan kendisini müslüman sanıp bu adama yobaz diyen ineklerdir. islam bu kardeşim, kur'an'ı da mı inkar edecek kadar "bana göre dini"ne mensupsunuz.

  mal bu, "ya sev ya terket" şu ilkel dini.
 • hazır tehdit almışken, tuğçe kazaz'ı yeşillendirin :) gerçi birazdan tweet atar.

  başıma birşey gelirse ( urgan, taş, kılıç vs..) sorumlusu bu sefil'dir diye...

  run tuğçe runnnn
 • sonra vay efendim gerçek islam bu değil.
  adam basbayağı kitaptan alıntı yaparak çatır çatır savnuyor. buna ne diyeceksiniz?