şükela:  tümü | bugün
  • tuğçe şenoğul'un 24 kasım 2017'de yayınlanan başyapıt niteliğindeki debut albümü.
    uzun zamandır türkçe sözlü bir albüme böylesine kilitlenmemiştim. (walkman'imde kaset eskittiğim gençlik günlerime döndüm adeta.) oldukça karanlık ve ateşli olmuş. tuğçe'nin eşsiz vokali ayrı, sound ayrı yakıyor.

albümün bütün şarkılarını tuğçe yazmış, prodüktörlüğünü ise taner yücel ve görkem karabudak gibi iki şahane müzisyen üstlenmiş. basın bülteninde "bazen chanson’ları, bazen de 80’ler taverna müziğini anımsatan, trap ve triphop türlerinden beslenen altyapılarıyla, elektronik müzik ağırlıklı bir albüm" şeklinde tanımlanan bu nadide eserin lansman konseri 21 aralık'ta salon iksv'de gerçekleşecek.

yumruk üstüne yumruk şekilli tracklisti de şöyle:

1. evi bulacağım
    2. bıraktığın izler
    3. bir of
    4. kaptan
    5. kaçıyorum bak
    6. onun karanlık huyları
    7. bunu sana demiştim
    8. derbeder dünya
    9. senden korktum ben
  • insanı hastalıklı bir ruh hâline esir eden muhteşem tuğçe şenoğul albümü.
    (bkz: başyapıt nedir)(bkz: nasıl yapılır)
  • debut tuğçe şenoğul albümü.

albümde yer alan dokuz parçanın ayrı ayrı yaşattığı duygu salınımlarına karşı tetikte olmakta biraz fayda var zira farkında olmadan vurulabilirsiniz. eğer iyi müzik insanın modunu değiştirebilen, hayaller kurduran, hülyalara daldıran, zamanı unutturan/hatırlatan, hakikate yakınlaştıran müzik ise, tuğçe şenoğul bunu başarmış diyebiliriz. alternatif sahnede sıkça rastlanan ve artık kabak tadı veren absürt lirikler yerine incelikli, süssüz ve sade sözler (bkz: onun karanlık huyları) bile albüme kulak vermek için yeterli sayılabilir. müzisyen-yapımcı işbirliğinin nelere yol açabileceğini görmek de ayrı bir zevk: altyapılar, yaylılar, synthler, detaylar, yükselip alçalmalar harikulade (bkz: bunu sana demiştim). çok sevdiğimiz kahinar sonrası beklentileri -en azından benim beklentilerimi- fazlasıyla karşılayan bu albümün gölgelerine doğru otuz altı dakikalık bir yolculuğa çıkmak, bugünlerde başınıza gelebilecek en güzel şey.