• son bir iki gündür kendi kendine hata vermeye başlayan program.

üstelip appstore'dan da silinmiş.

alla alla ne oluyor acaba. halbuki çok sık kullandığım uygulamaydı.
  • örtmenim
  • aslında önceden de şehirler 3d görülebiliyordu. fakat yeni versiyonla birlikte gerçekçilik hayvani boyuta ulaşmış ve görüldüğü kadarıyla sadece şehirler değil; doğal yapılar (dağ, bayır, deniz) da 3 boyutlu olmuş.

google gerçekten çalışıyor. hayranıyız.
  • kendini baya baya aşmış. 3d görüntüde "vay ne buradan demek şu tarafa baksam şurayı görürüm" diye keşifler yapıyorum.

mouse'un scroll tuşuna basılı tutarak veya sağ klik basılı tutarak ekşınlara girebilirsiniz.
  • artık tarayıcı üzerinden de erişilebilen https://earth.google.com/web
  • amerika ve avrupada adamların evinin önündeki çöp kovasından, kavşaktaki fışkiyeye kadar 3 boyutluyken ülkemizde maalesef en ünlü yerlerde bile 3 boyutlu birşey bulunmamakta. umarım 3d özelliği türkiyeyede en kısa zamanda gelirde streew view gibi 10 sene beklemeyiz.
  • sadece chrome tarayıcısına destek veren uygulama..

tekelleşme açgözlülüğü bu olsa gerek..
  • yerlisi için (bkz: coğrafi analiz sistemi)
  • buradan dünyadaki bok çukurlarına (hindistan, afrika vs) ve dünyadaki cennete (batı avrupa) bakıyorum ve vay be diyorum. aradaki fark müthiş. dünya hakikaten büyük bir yer. biz dünyayı türkiye'den ibaret sanıyoruz, kısır çekişmeler gündem oluyor ama dünyanın içinde küçücüğüz aslında.
  • browser versiyonuna geçtiklerinden beri sık sık kullandığım harita uygulaması. neydi o öyle eski versiyonu ya, 300-400 mb program kuruyorduk, gene leş gibi hantaldı, şu anda mis gibi, ulaşması kolay, kullanması rahat. temiz.
hesabın var mı? giriş yap