• internete girenler dünyayı değiştirseydi sosyal medya kulluğu çoktan ortadan kalkmıştı.

bir iletişimci olarak google trends'de erdoğan'ın ince'nin çok gerisinde olduğunu ben de epeydir görüyorum; ancak türkiye'de interneti etkin kullananlar kimdir nedir ne kadar geneli temsil edebilir bunu hiç mi düşünmüyor google trends sonucunun seçimi öngörebileceğine inanan arkadaşlar... on sene önce mynet'te herkesin bir sefer oy kullanabildiği görece adil bir seçim anketi vardı. o ankette akp seçimde alacağı oydan yaklaşık %15 eksik çıkıyordu, chp ve mhp ise bir o kadar fazla çıkıyordu. umarım anlaşıldım...

ayrıca tekrar edeyim; facebook dünyayı değiştirseydi zuckerberg'in koltuğu çoktan kamulaştırılırdı.
  • bu verilere göre bir anket tahmini yapacak olsam:

erdoğan: %40
    ince: %32
    akşener: %14
    demirtaş: %11
    temel: %3

arama verileri muharrem inceye çok yoğun bir ilgi olduğunu gösteriyor. ince, eğer söylemlerini arttırır ve daha hızlı yayarsa bence oyunu da arttırır. her mitingde, sosyal medyada gündem olacak yeni söylemler üretmeli, espriler yapmalı.
  • genclerin ve 18 yas altinin interneti asiri kullanmasina bagladigim anket. bilelim ki turkiyenin yas ortalamasi 31'dir.
  • sosyal medyadaki çoğunluk, henüz gerçek türkiyeyi yansıtmamaktadır. belki bir kaç jenerasyon sonra, bu durum değişir. ancak, şuan için, bu veriler gerçeği yansıtmamak.
  • oy vermek gerçekten işe yarasaydı çoktan yasaklanırdı
    (bkz: emma goldman)
  • muharrem ince’yi favori görüyorum öncelikle bunu söyleyeyim. sonrasında ise bu google verilerinin yansımasının biraz farklı olabileceğini düşünüyorum, televizyonlarda muharrem ince’nin mitingleri yarım yamalak veya hiç yayınlanmıyor, bu yüzden internetten arıyor herkes ama rte’yi her an hatta siyasi bir programın arasında bile tvlerde görebiliyoruz, bu yüzden internette arama ihtiyacı duyulmuyor olabilir yani çok da şaaapmamak lazım diyorum ama umudumuzu da kaybetmeyelim tabi. başaracağız.
hesabın var mı? giriş yap