şükela:  tümü | bugün
  • tüm kuzey italyada üretilen peynir.. yarim yagli bir peynir cesidi olup, hem rendelemerek yemeklere katılmaya hem de sofrada tüketilmeye yarar.*.!
  • doğum yeri lombardia nın bağrında po nehriyle milano arasındaki bölge olan,parmigiano reggiano ya benzemekle birlikte fiyatı o kadar uçuk olmayan peynir.
  • parmesan peynirinin yandan yemisidir. parmesani animsatir ama parmesan askini kesinlikle tatmin edemez.
  • en az dort yilda olgunlasan parmigiano reggianonun aksine 18 aylik bir zaman icinde masaya gelebilen peynirdir. parmesandan ayricaligi budur.
  • kesinlikle old amsterdam'ın eline su dökemeyecek peynir.
  • türkiye sınırları içerisinde parmesan peyniri olarak satılmaktadır.
  • çok güzel bir tada sahip olan peynir. önce makarnanın yanında denemiştim sonra sade yemeye başladım.
    güzel peynirdir arkadaşlar yiyiniz, yediriniz.
  • grana padano coşkuysa parmigiano reggiano tutkudur. grano padano hoşlantı parmigiano regiano aşktır. grana padano gıcık olmaksa parmigiano regiano nefrettir. kıyaslanacak şeyler değillerdir. lütfen ayrı ayrı tüketiniz ve yorumlayınız.
  • küp küp şekilde kesilmişlerini yemeyi çok seviyorum. ağızda bambaşka bi tat veriyor. sert ve ekşi. çiğnendiğinde tam ezilmiyor.kıtır kıtır küçük parcalar gelip ağızdaki ekşilik tadını koruyor.
    en erken bekletilme süresi 9 ay ve 20 ay üzerine kadar çıkıyor.
    inek sütünden yapılıp inekten 2 gün içinde süt sağıldıktan sonra yapılmalı. olgunlaşma sırasında 15 günde bir dış kısmı temizlenip çevrilmesi gerekiyor.
    sofraya gelene kadar epey işi var. yemesi de bi o kadar çabuk. sağlam kilo aldırır. 100 gramda 384 kalorisi var, yağ oranı da yüzde 32
  • kirmizi sarap dostu peynirlerden biridir. aslen parmesanin olgun halidir. rende halinde makarna veya salatalara da kullanimi yaygindir. benim icinse suan yaptigim gibi en ozel formu sarap ile olan dostlugudur.