• (bkz: sen hüzünlüsün diye dünya sana yol vermeyecek)

hayata ne kadar sırtını çevirirsen çevir, değişen birşey olmayacak.
  • eğer bir insan, sürekli intihar veya kötü giden şeylerden bahsediyorsa konuşmak, vazgeçirilmek ve ilgiyi hissetmek istiyordur.

ancak eğer bir insan yaşadığı her kötü olayda sessiz kalıyorsa işte o zaman içte bir şeyler bitmiştir. işler, geri döndürülmesi zor hatta imkansız bir hal almıştır.
  • hayatta hiçbir vasfı olmayan insanlar siyasi parti partizanlığı yaparak bu açığı kapatmaya çalışıyor.
  • iyi niyet kanserdir
  • bilinen olgudur hani aşırı acıya maruz kalınca kapatır ya kendini beyin yada hassasiyetini düşürür sinirlerin.

o hesap

insanlar geçim sıkıntısı , akıl almaz fiyatlar, yağmur gibi yağan zamlar , başta iş hayatı olmal üzere gelecek kaygısından bildiğiniz uyuşmuş haldeler.

dev bir zombi ülkesi olduk. kimsede neşe sevimç umut ve yaşama sevinci yok.

bakışlar donuk hareketler yavaş sözler boş maskeler deniz kumu karıştırılmış kötü kalite betondan.

allah sonumuzu hayretsin.
  • asla mutlu olamiyorum(ruz)
  • artık samimiyet hissi, geçirilen yıllarla bağdaşlaştırılamayacak kadar anlık. hisler yansıtılmaktan yoksun, göstermeye korktuğumuz duyguların birer hapishanesiyiz. sadece ihtiyaçlar ve menfaatler etkin.
  • ailenin yanina gitmek icin bilet aldigimda kendi evimi özlüyorum. kendi evime gelice ailemi özlüyorum. uzun süredir heveslendigim seyi satin alinca pisman oluyorum. birlikteyken mutsuz oldugum insandan ayrilinca sadece iyi günleri düsünüyorum. baskalarinda da böyle mi diye merak ediyorum neyden uzaklasirsam o seyi özlemeye basliyorum.
  • “we bring our own light to the darkness” - bukowski
  • her yalan gerçek olabilir bu tamamen kişinin profosyonelliğine bağlıdır bu yüzden insanlar paranoya ile gamsızlık hali arasında gidip gelmektedir
hesabın var mı? giriş yap