• sözleri şu şekildedir..

gördüğüm anda seni gözlerim kamaştı
    bilmem niye
    kördüğüm oldu herşey ellerim dolaştı
    birden bire
    gecenin tozu yağmurun izi,
    kelebeğin çırpınışında

güneşin yakan sıcak sesi, beni çağırışında
    (nakarat)
    herşey unutuldu gitti
    tekrar hatırlanmaksızın
    mavi yeşil gözleriyle
    herşeyi silen o kızın

belki de herşey boşa
    zaten olacaktı kendi kendine
    belki de nasıl olsa
    bir gün bir şekilde, bir yerlerde

denizin tuzu yazın kokusu, beni içine alışında
    söylenmemiş sözlerinizin her yalnız kalışımda

(nakarat) x 3
  • 70'lerde doğmuş gençliğin 90'lı yıllarda yaz aşklarına ithaf edebilecekleri, ancak ne yazık ki o yılların modası akdeniz akşamları gibi şarkıların gölgesinde kalmış, çok az kimse tarafından bilinen muhteşem dr. skull şarkısı. 1994 yapımı hershey yolunda adlı 3. albümlerinde yer almaktadır.
  • http://solar-center.stanford.edu/singing/# adresinden dinlenebilecek seslerdir.ne kadar gerçeği yansıtır bilmiyorum.
  • gece gece keşfedilen bir diğer efsane şarkı. ouv çok fena lan.
  • kayıt kalitesini, enstrüman hakimiyetini, parçanın bütünlüğünü falan gözardı ederek konuşuyorum çok eksiği var çünkü.

türkçe rock müzikte yazılmış en içten ve naif sözlere sahip olan parça.

herşey yolunda albümünün incisi. eskiden de, bugün de, ileride de severek dinlediğim ve dinleyeceğim parça.

elinize ağzınıza sağlık abiler.
  • dr skull'ın 1994 tarihli hershey yolunda albümünün bana göre en güzel parçası.

gitar rifflerine alışan bünyeye şarkının sonunda gelen saksafon solosu şoku, sakin gitar riffleri üzerine yazılmış içli şarkı sözleri derken bence türk rock tarihinin en özgün parçalarından birisi ortaya çıkmış.
  • ilk dinlediğimde "zamanında amına koymuşlar lan" diye tepki verdiğim enfes şarkı.
  • o kadarda fena değildir (bkz: güneş duru)
  • dr. skull'ın hershey yolunda albümünün bana göre en güzel parçası.

mükemmel gitar riff'leri eşliğinde saksafon içeren bir solosu vardır ki akıllara zarardır.

şuradan dinlenebilir: https://www.youtube.com/watch?v=v4wkosab8aq
  • sözleriyle beni derinden etkileyen, özel bir parça. yaşanmışlık var diye bağırıyor. her yeni parça bulduğumda "bunu benim için yazmışlar. bu benim şarkım." diyorum. fakat bu parçadan sonra, ben yazmadığım sürece, yaşadıklarımı daha iyi anlatacak bir parça bulacağımı düşünmüyorum. insan düşüncelerini, yaşadıklarını anlatan bir sanat eseri bulduğunda oldukça fazla haz alıyor.

parçadaki sözlere bakıyorsun, "beni görüp yazmışlar" desen çok önceleri varmış parça. "kurup yazmışlar" desen yok öyle bir ihtimal. sonra bakıyorsun birçok insan seninle benzeri şeyler yaşamış, aynı hayal kırıklıklarını, aynı mutlulukları tadmışsınız. birçok insanın aşkı yarım, arafta kalmış. o zamanda bir nebze olsun rahatlıyorsunuz. tek değilmişsiniz.
hesabın var mı? giriş yap