• içindeki alüminyum oranı tehlikeli seviyelerde olan içme suyu.
  • badilerimin yazdıklarını takip ederken wineofparadise'in yani bu başlığın
    ilk ve tek entry'sini yazan yazarın alüminyum oranı hakkında açıklamasını
    okuduktan sonra temkinli yaklaşacağım içme suyu olmuştur.

şok veya a101'de bu gürpınar 5 litrelik sular satılıyor. özkaynak ile gürpınar marka
    içme sularını son dört beş aydır kullanıyorum. tam olarak hangisi olduğundan emin
    değilim fakat tat olarak içtiğim bir suyun tadı bariz bir şekilde çeşme suyu gibi kötüydü.
    damacana yerine tek kullanımlık plastik suları bol miktarda kullanıyordum. bu haberin
    ardından tekrar gözden geçirmekte fayda var.

ayrıca ekstra olarak;
    eskişehir'in kalitesiz içilemeyecek derecede ki çeşme suyuyla zaten yemek yapılmaz.
    fahiş bir şekilde şebeke suyu %40 civarında zamlandı bu da ayrı bir mesele konuyu
    dağıtmasın fakat eskişehir demişken dip not olarak durması yararlı.

sözlükde eskişehir'de yaşayan bir çok yazar var. bu yüzden bakıp okumaları, paylaşmaları
    ve bilinçlenmeleri önemli. aynı şekilde benim yaptığım gibi bilgiyi paylaşıp, bilinçlendirme
    konusunda da diğer insanlara ulaşmaya gayret edilmeli. ki nasıl avrupa'da şöyle şöyle
    sistem varmış, insanlar ufak bir konuda bile haklarını bulabiliyorlarmış bizde niye yok
    diye düşünerek vakit öldürmeyelim.

-->> özetle şu; eskişehir'de şebeke suyu kalitesiz ve gizli zam yapıldı. açıklama, bilgi olmadığı
    gibi bunu gündeme getiren kimse yok. dahası makbuzda bile yapılan değişiklik yer almıyor.
    tüketiciler ise ya fark edemiyor ya da ben uğraşmayayım başkası uğraşsın diye diye kitle
    olarak bir neticelendirilmeye varılamıyor.

sonra isviçre'de, kanada'da, almanya'da, avustralya'da, finlandiya'da,
    hollanda'da, avusturya'da, fransa'da, belçika'da hadi hepsini geçelim dubai'de
    insanlar şöyle bilinçli böyle eğitimli diye konuşulur fakat örnek alınmaz.
    (bkz: eskişehir/@be like water)

daha önce eskişehir büyükşehir belediyesinin ve bulduğum önemli yerel haber
    ajanslarının twitter adresine tweet atarak konuyla ilgili açıklama yapmalarına teşvik
    etmiştim. aynı şekilde sizde bu veya önceden yazdığım eskişehir'in şebeke suyuyla
    alakalı entry'lerimi paylaşabilirsiniz. işime mola verip sırf bu konuyla bütün gün
    ilgilenmiş, eskişehir'de habercilik yapan bulabildiğim en sağlam yerlere konuyu
    tweet olarak ulaşmasını sağlamıştım.

dilerseniz bu tweeti tekrar retweet ederek hakkınızı benim kadar uğraşmadan
    kolaylıkla tek tıklamayla arayın, benim bir günümü aldı sizin 1 saniyenizi almaz.
    yeter ki netice alabilelim; retweet linki

*hali hazırda 30-35 farklı bireysel ve kurumsal hesaba tekrardan bildirim gidecektir.
    belki o zaman "bakalım insanlar iyice bilinçlenmeye, hak aramaya başladı daha da
    büyümeden bir açıklama yapalım" denebilir.

son olarak;
    yemek yaparken içme suyu kullanan ve çok su içen birisiyim. kalabak suyun 12
    küçük litrelik damacanaları da küçük, ufak, minyatür geliyor ama bakalım.

ekleme: (bkz: #68672871)
hesabın var mı? giriş yap