• komur tutusturma bacasi almak icin bir supermarkete gittim. aklimda weber vardi. sanirim weber 149 tl civari idi gecen sene. her neyse yaninda da bu marlayi gordum. 99 tl idi fiyati. malzeme weber den daha iyi. bir vurusta adam oldurursun. oyle bir malzeme. dedim al bunu geç.
    neyse eve geldi arastirdim ve turk oldugunu gordum. normalde igne alsam almadan once web den bir bakarim ne ayakmis diye. ama urun o kadar iyi ki turk oldugunu hic dusunmemistim.

velhasili kelam uluslararasi markalar kalitesinde urunleri var. simdi mangalini da almayi planliyorum. dusunenlere tavsiye ederim.
  • tek tük satarak piyasada yer edinemeyen, kenardan kenardan giden aşırı pahalı marka. şaka gibi bir de 75’lik barbekü 2000 lirayı aşmış! ya arkadaş sizin sattığınız ürünlerin boyaları yanmış bak yukarıda biri fotoğraf yüklemiş. weber zamlandıkça zam yapıyorlar*

1,5 sene önce yazmıştım bugün uçan fiyatı görünce tekrar yazmadan duramadım. bu ülkede abd’de weber’in konumu gibi bir fenomen olmak varken seçtikleri yol budur. türkiye’de weber kadar bile satamıyorlar çünkü parası olan yine az daha ekleyip weber alıyor. o parayı guruss’a vermek yerine kendine tütsü dolabı bile yaptı etrafımdaki insanlar. üzücü.
    aksesuarlarıyla birlikte
    50’lik 750tl
    75’lik 1000tl olması lazım.
  • fiyat olarak bitcoin bunun kadar yükselmiyor dediğim yerli mangal markasıdır. gurusscoin çıkarsalar ev araba ne var ne yok satar alırım.
  • geçen sene 75cm büyük boy mangalı 700-800 bandındayken şu an 1.700-1800 irtifasinda seyretmekte. aferim benim yerli üreticime.
  • 2 yılı askin suredir 75cmlik modelini kullanıyorum. 2. kilifi da pert oldu. gunese dayaniksiz kilif mi olur, kagit pecete gibi yırtılıyor her tarafi. yirtilan yerlerden su alinca da her tarafi paslanmaya basladi. mangalin boyasi da oldukca dandik. her tarafi soyulmaya başladı. paslanan yerleri soyuluyor desem mangalın icinin boyasi da soyuluyor.

cok severek alip kullanmaya başlamıştım ama sonu guzel olmadi malesef.
  • guruss’un fabrika telefona arayarak havalıe ile ödemede %10 indirim var. bu da aklınızda olsun.
  • cg-075 modeli yanında 2 adet yakma bacası, 3 adet döküm ızgara, 1 adet taş ızgara, 3 adet tel ızgara, koruma kılıfı ve önlük (olmasa da olur) ile birlikte yaklaşık 1700 tl ücrete geliyor. weber’in çok daha küçük ürünü bu aksesuarlar da olmadan en az 1000 tl daha pahalı.
  • uzun zamandır almayı düşündüğüm ancak bir türlü fırsat bulup alamadığım barbekü üreticisi. corona yüzünden ebeveynleri (65 yaş civarı) yazlığa taşıdıktan sonra fırsat bu fırsat deyip 75’liğini aldım. kısa bir yorum yapmak gerekirse çok başarılı bir ürünmüş. ilk gün ateş ve baca ayarını yapmakla geçse de ikinci gün yaptığım ters mühürlemeli et bugüne kadar yediğim en lezzetli et oldu. bir yerli üretimden bekleyemeyeceğim bir performans aldım özet olarak.
  • yerli firma oldukça güzel ürünler üretiyorlar. şu ürüne ayrı bayılıyorum. denk geldikçe inceliyorum. bu ekonomik seviyelerde sadece onu yapabiliyoruz. fiyatlar maalesef alım gücümüzün çok uzerinde. weber almaktansa bu markayı almak çok daha mantıklı. yüreyedur guruss!
  • go & grill modelini yeni kullanmaya başladığım yerli mangal markası. kendilerini "meaty & cheesy" youtube kanalında görüp almıştım.

weber kalitesinde ancak fiyatları ona göre çok daha uygun. zaten yerinde görüp incelerseniz malzeme kalitesini direk farkedersiniz. tavsiyem mutlaka döküm ızgarasını da yanında almanız. bir sürü farklı aksesuarı var zaten. bir de et termometresi alırsanız, kapalı kapağı ve havalandırması sayesinde dolaylı ısı ile kalın etleri pişirebilirsiniz.

ben çok memnunum, bunu piknik için almıştım. yazlığa da cg-075 modelini almayı düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap