şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2006 yapımı, suç-dram türünde başarılı sayılabilecek bir kore filmi. başrolde kim rae-won var. yönetmen ve senaristlerden biri kang seok-beom.

  tae-sik(kim), ufaktan kendi mafyasını kurmak üzere olan, deli dolu bir mahalle serserisiyken bir cinayet işleyip 10 yıla mahkûm edilir. cezasını çektikten sonra geri döner. anne dediği, liseye giden kızıyla yaşayan bir kadının yanına sığınır. kendine bir iş bulur. artık düzgün bir hayat yaşayacak ve hapiste bir not defterine yazdığı, daha önce yapamadığı küçük şeyleri yapacaktır. piknik yapmak, bir kızla nefesi kesilene kadar öpüşmek, sevdiklerine hediye almak gibi... not defterinde yazan ilk üç madde ise şöyledir: "bir daha hiç içki içmeyeceğim. bir daha hiç kavga etmeyeceğim ve bir daha hiç ağlamayacağım." filmimizin temelini de bu üç madde oluşturur. zira, tae-sik ne kadar belâdan uzak durmak istese de, belâ gelip onu bulur.

  film, genel olarak ağır ilerliyor. ancak bu bir handikap değil. aksine, izleyiciyi filme bağlayan en önemli unsur. bunun yanında senaryo aceleye getirilmeden yazılmış. oyunculuklar yine sınıfı geçiyor. özellikle kim rae-won oldukça iyi. konusu ve işlenişi itibarıyle bize yeni bir şey vermeyen bir yapım. fakat, başarılı bir şekilde kotarıldığı için bu sıkıntı yaratmıyor. sonuç itibarıyle, izlenesi bir film şansal. izlersen güzel olur...
 • güney kore sinemasından ne çıksa yerim diyen biri olarak sevmediğim film. bir kere oyunculuklar sınıfta kalmış. ayrıca o elemanın kuvveti nereden geliyor arkadaş? hulk mu nedir damarına bastın mı kükrüyor?

  yok, olmamış. çok daha iyileri var güney kore'de. aksiyon desen yanından geçmiyor, drama desen oyunculuk olmadığı için sırıtıyor. imdb puanı bir hayli overrated olmuş diyerek kaçıyorum.
 • bağzı yorumlara bakarak uzun zamandır erteliyordum filmi izlemeyi. geçenlerde izledim ve beni yine yanıltmadı. herkese öneririm. güney koreliler bu aksiyon dram işini çözmüşler. midenize oturan bir taşla filmi bitiriyorsunuz.
 • 2006 yapımı dram-suç ağırlıklı bir film yer yer basit aksiyon sahneleri de var..

  açıkçası filmin başlarında kim rae won karakteri biraz izleyiciye garip geliyor,hareketleri ve karakteri benimsemesi biraz zor (aynı bron/broendeki saga noren karakteri gibi) ama oyunculuk başarılı olunca karakteri benimsemekte zaman alınmıyor..
  senaryosu geçerli bir film ;
  tae shik diye güçlü,tehlikeli bir karakter var ve işlediği bir cinayet sonrası 10 yıl hapis yatıyor.hapisten çıktığında geçmişe bir sünger çekmiş halde tokat atsan öbür yanağını dönen tiplerden biri olarak filmin büyük çoğunluğunu devam ettiriyor.filmin ilerleyen anlarında tae shik' in geçmişindeki mafya bağıntılarının tae shik'i eski haline döndürmeye zorladığına şahit oluyoruz..

  dediğim gibi senaryosu iyi ; fakat genel anlamında biraz amatör duran basit bir film atmosferi var.bu senaryoyu daha iyi oyuncular,kurgu ve prodüksiyon kült bir film haline getirilebilirdi.en son bu şekil kült film olacakken, sırf amatör bir ekiple çekildiği için bende hayal kırıklığı yaratan film the last castle idi. bu film de bu perspektifteki ikinci filmim oldu.