• bu gece fazil say ve arkadaslari konseri dolayisiyla, wiener konzerthaus' da dinleme ve bizatihi tanisma serefine sahip oldugum muthis kanun virtuozu. caldigi alete olan hakimiyeti sapka cikartmayi hakeden cinsten, sahnedeki durusu, o kanunun tellerine tatli tatli ve kendinden emin dokunusu, dokturusu ve hatta kilik kiyafeti ,ozellikle kupesini, pek bi begendigim zat-ı muhterem. evet suan hala daha o yinilatin etkisi altindayim. ne diyim sen cok yasa emi...
  • asiaminorun tahir aydogdudan sonraki kanuncusu. daha genc biri. ikinci bahar dizisinin sezen aksulu bolumunde de gorulmustu. daha populer biri.
  • kudsi erguner'in ekibinde de daimi olarak kendine yer bulan kanuncu.
  • aşk ı memnu 'da beşir 'i oynayan komphela kıvamında bir oyuncu. ezik ve hasta bir kişi.
  • bu gece barselona'da izlediğim hesperion xxi konserinde kendisine hasta olduğum kanun sanatçısıdır. önce dikkatimi yanar döner ayakkabıları çekti. daha sonra kolundaki kırmızı saat. ama en çok da gülüşüne vuruldum. sahnede çok sempatik duruyor. çok istedim yanına gideyim konuşayım konser sonrasında ama gece otobüsüne yetişmek zorundaydım. eğer bu yazıyı okuyorsa, tebrik ettim gitti... kanundan çıkan notaları zaten hep sevmişimdir ama bundan sonra kendisinin daha yakından takipçisi olacağımdır...
  • muğlalı genç gazeteci. halen gazetecilik eğitimine devam etmekte. oda tv, milliyet sanat gibi önemli yayın organlarında ve muğla'nın yerel haber alma organlarından birinde çalıştı. lisede iken elinden kitap eksik olmazdı. günde beş gazete okuduğu zamanları bile hatırlarım bu psikopatın.* bir şekilde bilgisi ve birikimi ile bir yerlere geleceğinden emindim. ileride isminden ulusal ölçekte bahsettiren bir gazeteci olacaktır inşallah..
  • facebook sayfasından sürekli eğlenceli şeyler (ağzıyla taksim yapma, solfejle makam tarifi, konser provası, konser anı vb.) paylaşan, kanun virtüözü. kanunu vücudunun bir uzuvuymuş gibi kullanmaktadır. kanuna birkaç tane farklı çalış tekniği kazındırmıştır. hayattayken değeri bilinmeyecek, öldükten sonra bu topraklarda yetişmiş yere göğe sığdırılayamayan efsaneler arasında yerini olacak sanatçılardan biridir.
  • ülkemizi, alanında en iyi temsil eden müzisyen. yeteneğine, tekniğine laf söylemek sanırım kimsenin haddi olamaz. ancak insan biraz mütevazi olur be abicim. sosyal medyada bu kadar kendini öven başka hiç kimseyi görmedim. evet, çaldığın konser salonları dünya çapında, çalıştığın müzisyenler aynı şekilde, nazariyat bilgin çok çok yüksek, tekniğin bu enstruman için çok ileride ama her gün kendini öven bir şeyler paylaşmasan olmaz mı güzel abim ? sürekli, şimdiki müzisyenler bilmez, ben çok iyi eğitim aldım, sürekli yurtdışında konserdeyim, benden başka temsil eden yok, arabam jaguar önceden de mercedes idi, mustafa sandal beni övdü, kenan doğulu bana tapar minvalinde açıklamalar bir tek benim garibime gidiyor sanırım. yaptıkların zaten övülesi şeyler, insanların gözüne sokma kaliteli işini. bir gün görmedim ki yurdal tokcan'ın, göksel baktagir'in, ahmet meter'in böyle böbürlendiğini. her gün arabandan video paylaşıp da jaguar logosunu gözümüze sokma, her gün kenan doğulu ve türevlerinin seni övme videolarını " bakın bakın ne kadar da seviliyorum " diye paylaşma. biraz mütevazi ol, zaten herkes seni över.

edit: su an instagram sayfasinda kudsi erguner, fazil say gibi muzisyenlerin yakasina yapismis, kendini ovduruyor. bunlari gayet normal bir sekilde paylasiyor. mutevaziligin kitabi yeniden yaziliyor. kendisi hakkindaki olumli goruslerim de artik kayboldu. kendisini ahmet meter dinlemeye davet ediyorum.

edit2: eşine bmw m aldığını göstermek için ayan beyan aracın resmini sosyal medyadan beyan etmiş müzisyen.
  • ekranda gorunce kanun calan cem yilmaz zannettim.
  • iyi müzisyen. aynı zamanda çok keyifli bir insandır.
hesabın var mı? giriş yap