• susam sokaginda sihirbazlik yaparken kullanilan sozler. vampir kilikli sihirbaz yapardi.. kargalari vardi.. şatoda yasardi.. ve ben bu lafi çok severdim.
  • bir keresinde edi sayı kontuyla karşılaşır ve ondan bir sihirbazlık numarası yapmasını ister. örnek olarakta elindeki havucu yok etmesini söyler. bunun üzre sayı kontu haylahop tereyağlı ballı ekmek diyip poff bir duman çıkarır ve dumanın ardından arkasını dönüp havucu yemişti. edi hayran ağzı açık bakakalır sonra tüm olanca saflığıyla sayı kontundan havucu geri getirmesini istemişti. kont dumur bir şekilde ekrana bakakalır.amma mışlı geçmiş rivayette bulundum bea okuyanda başkasından duyup yazdığımı sanıcak. neyse hala hoop tereyagli balli ekmek !
  • pek tabii ki amerikali cocuklarca tereyagli-balli ekmek olarak degil "peanut butter jelly sandwich" diye bilinen soylemdir. bizim yagli-balli ekmek on basar bu zavalli cocuklarin yemek zorunda kaldiklari seye.
  • ammavelakin her seferinde sihir beklenmeyen sonuclara yol acardi
  • - hayaa hoop tereyaylı baylı ekmek
    - efendim kızım bişeymi dedin?
    - hayıy anne, içimden büyü yapıyoyum.
    - hahayytt..ilahi kızım, tutuyomu bari büyün?
    - göycez bakalım...hayaa hoop tereyaylı baylı ekmek...
    - dur sen acıkmışsındır ben sana tereyağlı ballı bi ekmek hazırlıyımde ye.
    - aha tuttu.
  • sabah nedensizce bunu sooleyerek uyandim. korktum. ev ahalisi aciktigima vurdu olayi. ben onu hulahup zannederdim. degilmis megersem. sozluk nelere kadir yarabbim.
  • çocukken, ilkokul ödevlerimin bir an önce kaybolması için içimden söylerdim usulca*.
  • birkaç neslin bilinç altını üstüne getirmiş programdan bir cümle.

(bkz: tırtıllar asla kahverengi bot giymez)
    (bkz: arada kaldım tam arada)
  • benim aklımda "haaaali hop! tereyağlıballıekmek" şeklinde kalmış. susam sokağı neslinin anlamsız ama güzel anılarından biridir.
hesabın var mı? giriş yap