• (bkz: #17124326)
  • pek yaratıcı olamadığım kostümlerdir. polis üniforması bile başlı başına eğlenceli olabilir. gerçek zannederler falan. gırgır şamata!

daha alternatif ve kostümlü bir eğlence için;

(bkz: eat me on halloween)
  • özellikle türkiye kutlamaları için müthiş bir kostüm fikrim var. adım adım gidelim. (bkz: how to make anadolu rock in ten lessons) şimdi türkiye'de halloween kutlamaya eğilimli insan profilini kimler oluşturuyor? gençler. gençliğimizin en büyük sorunlarından biri hangisi? eğitim. peki eğitim söz konusu olunca en korkutucu, gerilim unsuru teşkil eden olay ne? öss. geldik geldik, kıyafetin fikir altyapısı oluştu. şimdii, lise üniformamızı giydik, ki bu çok zor bulunan bir şey değil, hepimizin dolabında lise kıyafeti duruyordur muhtemelen, yoksa da denkleştirin. erkeklerde kravat şart. kızlar da etek giyse çok da iyi olur çok da güzel iyi olur. sonra öss cevap anahtarı bulun bir tane, hani şu turuncu, boşluk doldurmalı olanlardan. öss'ye gireli yıllar oldu, renk hala turuncu mu lan? neyse. cevap kağıdımızı vücudumuzun belli başlı yerlerine yara bere izi şeklinde yerleştiriyoruz, onu nasıl yapacağız ben de bilmiyorum, uydurun bir şeyler. boşlukları doldururken aman dışarı taşırmayın. kağıtlarla işimiz bittikten sonra şu kocaman kalemler satılıyor ya devasa böyle, hepimiz kırtasiyede görüp lan bunu kim alır, alsa ne işe yarar, meşe odunu gibi kalem demişizdir. işte o kalemi alıp götümüze sokuyoruz. götümüze sokuyoruz dediysem yanlış anlaşılmasın, götümüze bir yapıştırıcı ya da dış destek vasıtasıyla tutuşturuyoruz, göte girmiş gibi oluyor. haa ama ben ille göte sokucam hacı, gerçekçi olsun diyorsanız ona karışamam. evet gençler, bu kıyafetle hem sosyal bir mesaj vermiş olursunuz hem de sokakta yürürken tüm halkın desteğini arkanıza almış olursunuz.
  • partiye gidecek olan kişinin mutlaka danışması gereken fikirlerdir.zira parti resimlerine bakınca bütün kızların catwoman, bütün erkeklerin de vampir olduğunu görmek can sıkabiliyor.
    fikirler edinin,fikir danışın.
  • umutsuz ev kadını.

hem öyle ucuza da geliyor, ekstra bir şey almaya gerek yok. önce bi bornoz giyin*, ayaklarınıza hafiften kaykılmış bir ev terliği geçirin, gözünüzün birini farla morartın, kafaya iki bigudi takın ama sallansınlar böyle*, bornozun cebine bir konyak şişesi iliştirin, elde mutlaka bir sigara olsun, kırmızı ojeler sürün ama yer yer çıkmış olsun ojeler, bacağınıza da oyuncak bir bebek bağlayın (bunun için bornozun çok uzun olmaması elzem). alın size kostüm!
  • örnek olarak kafaya dildo takıp dickhead olmak, tuvalet kağıdına sarınıp mumya olmak, kareli gömlek, t cetveli, gözlükler eşliğinde mühendis olmak ve de son olarak ilişikteki kostüm le çam kokulu araba parfümü olmak gösterilebilir.
  • (bkz: rorschach) *
  • çıplak vatandaş kılığına girmek ve hiç birşey giyememek. hem ekonomik hem sansasyonel.
  • (bkz: esra ceyhan)
hesabın var mı? giriş yap